|E martë, Qershor 27, 2017

Teknologji

Rekordi – Lëviz në ajër me 400 km/orë

Një aerobat britanik ka thyer një rekord botëror për fluturimin më të shpejtë  me kostumin e tij me krahë mbi qiell. Ai ka lëizur me një shpejtësi prej 400 km/orë mbi Kaliforni.  Guximtari aerobat i quajtur Fraser Corsan, hyri n librin e rekordeve për aventurën e  tij. Për 42 -vjecarin nuk ishte hera e parë, pasi ai ka humbur  ...Full Article

Japonia krijon GPS e saj

Japonia krijon sistemin e saj global të pozicionimit (GPS) për të zvogëluar gabimet e pozicionimeve të shoferëve, operatorëve të mjeteve ajrore pa pilot si dhe përdoruesve të tjerë. Agjencia ...Full Article

Keyone, telefoni më i kërkuar i Blackberry

Keyone është bërë telefoni më i porositur i BlackBerry në operatorin kanadez Rogers. Kjo u bë e ditur nga Steve Cistulli (President dhe Drejtori i Përgjithshëm në TCL Communications) ...Full Article

Zbulo miqtë që të kanë fshirë nga facebook

Jetojmë në një kohë ku kapitali social matet nga numri i njerëzve me të cilët ke kontakt online, kështu është në natyrën e njeriut të dijë se kush e ...Full Article

Ja 5 kamerat më të mira për makinën tuaj (fotot)

Në shumë raste përkundër faktit që ju nuk jeni shkaktarë të aksidentit, policia krijon raporte ku ju mund të cilësoheni si shkaktar i atij aksidenti. Andaj, vendosja e kamerave ...Full Article

Koncepte të veturave që do të duhej të prodhoheshin në masë (fotot)

Veturat koncept bëhen për t’u shfaqur në panairet e veturave, e disa prej tyre edhe prodhohen për t’u shitur, transmeton koha.net. Konceptet shfaqin imagjinatën e dizajnuesve për të ardhmen ...Full Article

Budallallëku s’ka brirë – Zyrtari fetar në Rusi i spërkat kompjuterët me ujë të shenjtë për t’ua larguar virusin “Ransomware”

Derisa institucionet, korporatat dhe qeveritë në gjithë botën janë duke e luftuar virusin e ditëve të fundit “Ransomware” përmes të cilit hakerët i kanë sulmuar mijëra kompjuterë nëpër botë ...Full Article

Ja ku ndodhet Mercedesi më i vjetêr i Europës. (fotot)

Kosovë – Është prodhuar para më shumë se 60 vitesh. Bëhet fjalë për veturën e tipit Mercedes, veturë e cila është ndër serit e para të kësaj marke Kjo ...Full Article

Softueri malicioz infekton mijëra kompjuterë në 74 vende në botë

Një numër i madh i organizatave në gjithë botën është përfshirë të premten nga një sulm i hakerëve, të cilët përmes softuerit malicioz kërkojnë para si shkëmbim për funksionimin ...Full Article

Kujdes/ Ja dallimi mes Samsung8 origjinal dhe atij kinez (video)

Tregu i zi po i dëmton edhe kompanitë e telefonëve. Samsung ka njoftuar se janë lajmëruar shtatë raste që përdoruesit kanë blerë Samsung S8 të prodhimit kinez në treg ...Full Article
Page 2 of 2612345678...20...Last »
Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Zgjedhje 2017/ Ja deputetët e Qarkut Fier (lista) https://t.co/XiiMbGc9nc https://t.co/lkj13QHCd2
11,390 people follow ALB365