|E shtunë, Qershor 24, 2017

Teknologji

Kufja që përkthen në kohë reale (foto video)

Bëhet fjalë për “Pilot” nga Waverly Labs. Këto pajisje të vogla teknologjike pritet të lançohen këtë vjeshtë. Ato lejojnë dy persona të komunikojnë në dy gjuhë të ndryshme – duke kuptuar qartë njëri tjetrin. Kufjet gjithashtu mund të përkthejnë fjalime live. Kështu që nëse e mbani pajisjen në vesh teksa jeni duke folur me një francez, do e dëgjoni ...Full Article

Xiaomi: 8 milionë njerëz menjëherë duan ta blejnë

Xiaomi Mi Max – modeli më i ri i fabletit të cilin kompania kineze e lansoi këtë javë në tregun e saj do të fillojë shitjet më 17 maj. ...Full Article

Ja çfarë di Google për ju

Është e vërtetë që “Google” vazhdimisht analizon dhe ndjek përdoruesit e tij. Kur përdorni “Google”, në fakt jeni duke bërë biznes, transmeton “Independent”. Në zëvendësim të përdorimit falas të ...Full Article

Shikoni super jahtin anglez (fotot)

Me një dizajn mahnitës, kinema të shumta dhe një dhomë ndeje VIP, ky super-jaht i madh nuk është diçka që keni parë më herët. I quajtur “Epiphany”, koncepti i ...Full Article

Artisti më i veçantë që keni parë (foto e video)

Një i ri nga Gjermania ka një mënyrë të veçantë të krijimit të veprave të artit, duke përdorur kanavacë ngjitës dhe rërë. Tim Bengel, 24 vjeç nga Shtutgardi, Gjermani, ...Full Article

Ja si vidhet një ‘BMW’ X6 për 3 minuta (video)

Një nga makinat që hajdutët i kanë në shënjestër dhe që i grabisin më shpejt janë “BMW”, makina që në fakt grabiten brenda 3 minutash. Në videon e mëposhtme ...Full Article

Ja super jahti italian (fotot)

Një dizajnues italian ka krijuar një koncept që i çon super-jahtet në një tjetër nivel – nëse dikush është aq i pasur për ta ndërtuar këtë jaht. Super-jahti italian ...Full Article

Zbuloni se kush e sheh më shumë profilin tuaj të facebook

Jeni kuriozë të dini se kush nga miqtë tuaj në “Facebook”, e klikon më shumë profilin tuaj? Po mund ta zbuloni lehtësisht, sepse ekziston një metodë shumë e thjeshtë ...Full Article

Ja e ardhmja e celularëve (foto e video)

Lansimi i iPhone 7 pa portin për kufje mund të jetë një lajm i madh për momentin, por kur është fjala për celularët e së ardhmes, duket se iPhone ...Full Article

TV do të shkatërrohen nga YouTube në 2017

YouTube ka kohë që është duke punuar me videot live, por aktiviteti i tyre duket se ka filluar të shtohet më shumë në këtë fushë sidomos pas ardhjes së ...Full Article
Page 20 of 26« First...10...1718192021222324...Last »
Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Gjarpër me dy koka në Apolloni?! (foto) https://t.co/rwq2rR64m7 https://t.co/lFxPoQQN9H
11,395 people follow ALB365
Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u