|E martë, Tetor 24, 2017

LAJMET KRYESORE

Teknologji

Telefoni Samsung – Ja si të dalloni origjinalin nga ai fals

Me gjithë këto raportime mbi Galaxy Note 7, pa dyshim që tani njerëzit hezitojnë para se të vendosin për të blerë ose jo një telefon të tillë. Samsung megjithëse ka njoftuar zyrtarisht se tani çështja e ‘baterisë’ është zgjidhur, ajo ka zgjedhur edhe një metodë tjetër për t’i bërë konsumatorët e saj të ndihen më të sigurte për çdo blerje të Note 7. Mbi kuti do të jetë stampuar ...Full Article

Thyet tradita, Apple nuk do të publikojë shitjet e javës së parë të iPhone 7

Çdo vit Apple në momentin që lançon një model të ri të iPhone menjëherë bën të ditur shitjet e javës së parë. Dhe çdo vit kjo shifër është rritur duke të krijuar përshtypjen e një paisjeje shumë të suksesshme. Këtë vit Apple do të anashkalojë traditën sipas një raporti të Reuters. Apple tha se duke qenë se rrjeti i distribuimit është rritur zbulimi i një informacioni të tillë nuk ...Full Article

Google do t’i etiketojë miliona faqe si të pasigurta!

Në një përpjekje për të paralajmëruar përdoruesit për rreziqet online, shfletuesi Chrome i Google së shpejti do t’i etiketojë faqet standarde të internetit të bazuara në HTTP (ato që kërkojnë për fjalëkalime apo numrat e kredit kartës) me një “i” në adresat URL. Plani, i vendosur të hyjë në fuqi me Chrome 56 në janar, do të ndikojë në miliona faqet të internetit. Shumë uebfaqe, portale apo gazeta online, ...Full Article

Ja sa do të kushtojë iPhone 7 (foto)

Kompania gjigante Apple sapo ka lansuar projektin e tyre më të ri të serisë së iPhone. Dje gjatë ditës, kompania ka lansuar projektin e tyre më të ri iPhone 7, i cili shpejtë pritet të vijë edhe në tregun e Kosovës Çmimi i këtij modeli të ri të telefonave të mençur në kuadër të kompanisë “Apple” thuhet se do të jetë 575 euro, shkruan telegraf.rs, transmeton Express. Ekrani i iPhone ...Full Article

Linja e re Lenovo me telefonat K, modelet K6, K6 Power dhe K6 Note!

Lenovo nuk po shfaq vetëm laptopët dhe tabletët e rinjë në IFA 2016. Përkrah prezantimti të djeshëm të Moto Z Play, Lenovo ka lansuar edhe një seri të pajisjeve të rangut mesatar, në familjen K6. Kjo linjë do të ketë gjithsej tre modele: Lenovo K6, K6 Power dhe K6 Note. Treshja ofron shumicën e specifikave të njejta duke përfshirë procesorin Snapdragon 430, kartelën microSD për rritje të hapësirës, mundësinë ...Full Article

Prodhohet kartmonedha me prekje për të verbërit

Banka e Australisë emetoi sot kartëmonedhën e saj të parë me prekje, pas një fushate nga një djalë i verbër. Tre vjet më parë, kur ai ishte vetëm 12 vjeç, Connor McLeod paraqiti një ankesë për diskriminim në Komisionin australian të të Drejtave të Njeriut dhe bëri me nënën e tij një peticion online që mori më shumë se 56 mijë mbështetës. Kartëmonedha  australiane e re, me vlerë pesë ...Full Article

On line shikon Samsung Galaxy A8

Galaxy A8 është spekuluar nëpër blogjet e ndryshme gjatë muajit të fundit dhe tani pajisja është parë e listuar në FCC. Kjo pajisje thuhet se do të ketë ekran 5.7” Full HD me rezolucion prej 1920×1080 pikselësh. Ndër tjerash, Galaxy A8 pritet të fuqizohet nga procesori Exynos 7420 dhe RAM memoria prej 3GB. Pajisja poashtu do të ketë hapësirë të brendshme prej 32GB dhe bateri të kapacitetit 3050 mAh. ...Full Article

Rusët ‘tërbohen’ me Ladën e re (fotot)

Kompania ruse Lada ka vjedhur shfaqjen në panairin e veturave Moscow Motor Show me prezantimin e konceptit XCode. Në prezantimin e modeleve të reja, Lada shfaqi ADN-në e saj me sedanin Vesta dhe XRay, por koncepti XCode ka marrë vëmendjen e veçantë me pamjen agresive, diçka e pazakontë për firmën e famshme ruse. Ende nuk është bërë e ditur nëse ky koncept do të realizohet, por Lada ka thënë ...Full Article

Super Audi – Riparohet vet në rast përplasje

Publikohen pamjet që shfaqin konceptin e makinës së re Audi. Pamjet, e mrekullueshme tregojnë një superautomjet që nuk është parë më parë në rrugë. Modeli është dizajnuar nga projektuesi Daniel Garcia, ku thuhet se riparohet vetë në rast përplasjeje, si dhe ndryshon ngjyrat në mënyrë automatike. Nuk bëhet e ditur se nga çfarë materiali do të jetë i punuar ky automjet që duket mjaft i veçantë në rrugë. Përveç ...Full Article

Lamborghini me çmim 5 milionë euro (fotot)

Një nga tetë makinat Veneno Roadster që janë prodhuar para dy vitesh, është vënë në shitje për 4.9 milionë euro. Ky model nga Lamborghini që ka një pamje unike dhe një fuqi shumë të madhe, është përdorur vetëm pak nga pronari, transmeton Telegrafi. Deri më tani, në orën e makinës figuron se është vozitur vetëm 90 kilometra. Nuk bëhet e ditur pse është përdorur kaq pak ky Veneno që ...Full Article
Page 20 of 30« First...10...1718192021222324...30...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365