|E mërkurë, Janar 24, 2018

Teknologji

Skanimi i syrit po vjen me Samsung

Galaxy Note 7 mund të bëhet lehtë pajisja më e mirë e të gjitha kohërave, falë një veçorie të re që pritet ta ketë. Një numër raportimesh online “konfirmojnë” se veçoria e skanimit të syrit në këtë pajisje të re të Samsung do të jetë në dispozicion. Sipas uebfaqes kineze Weibo, me disa lente speciale kjo pajisje do të jetë në gjendje që të hapet përmes syrit. Sipas një ...Full Article

Del në treg frigoriferi me “touchscreen”

Samsung ka nxjerr në treg frigoriferin e ri me “touchscreen”. Ky frigorifer është një arritje e re teknologjike i cili vije me disa lloje aplikacionesh të cilat do t’iu ndihmojnë në kuzhinën tuaj. Ai ka një “touchscreen” prej 21.5 inç dhe çmim prej 5,600 dollarë. Samsung Family Hub, të vetmen mangësi e ka se nuk mund t’i fshini apo të instaloni aplikacione tjera përveç atyre që gjenden aty.Full Article

Del në treg celulari më i lirë në botë

Një kompani indiane synon ta bëjë aksesin në internet të disponueshëm për të gjithë indianët në zonat rurale, duke krijuar një smartfone që kushton vetëm 4 dollarë. Smartfoni më i lirë në botë kushton vetëm 4 dollarë dhe do të fillojë të shitet në fund të kësaj jave në një nismë që synon të lidhë rajonet më të varfra të Indisë. Synimi është që të bëhet aksesi në internet ...Full Article

Samsung me tabletë që paloset si libër

Nëse ndonjëherë keni menduar se tableti juaj është shumë i madhe për çantën tuaj, atëherë me sa duket zgjidhja për këtë problem është afër. Gjiganti jugkorean Samsung ka paraqitur shumë patenta të cilat do të mund të bëjnë që tableti juaj të palohet në xhepin e përdoruesve. Kjo do të lejojë që edhe tabletët me madhësi më të madhe të ekranit të palohen dhe të ndahen përgjysmë, dhe do ...Full Article

Çmim marramendës ka modeli i veçantë VW (foto)

Kompania prestigjioze gjermane Volkswagen sjell modelin e saj të ri të veçantë, Executive Edition nga seria e SUV-it Touareg. Volkswagen Touareg Executive Edition në Gjermani fillon me çmim prej rreth 65 mijë euro. Ky model i veçantë vjen me eksterier me ngjyrë të kuqe ekskluzive Malbec, xhamat e errët dhe dritat e pasme të errët, rrotat Mallory prej alumini me diametër prej 20 inç e me ngjyrë të zezë, ...Full Article

Mercedes Amg GT S 2016 me defekt

Kompania për prodhimin e veturave Mercedes, ka njoftuar se modeli i vitit 2016 AMG GT S ka një defekt. Defekti qëndron në pjesën që lidh transmisionin e motorit me boshtet e makinës. Ato mund të ndahen dhe kështu të shkaktohet aksident, edhe pse deri më tani nuk është raportuar ndonjë rast. Sipas Mercedes, vetëm 135 vetura janë të prekura nga ky defekt, ndërsa pjesët e zëvendësimit do të jenë ...Full Article

ASUS prezantonë projektor xhepi

Asus ka prezantuar një projektor të ri, i cili është i aftë për të dhënë projeksione diagonale 120-inch. I quajtur ZenBeam E1, pajisja  ka përmasën e një xhepi ka një hyrje HDMI / MHL, dhe është e përshtatshme për PC dhe telefona të zgjuar. ZenBeam E1 ofron dalje 150-Lumen me rezolucion WVGA (854×480). Ajo ka një bateri 6,000mAh të rikarikueshme dhe pretendimet e kompanisë thonë se ajo zgjat deri ...Full Article

Mercedezi i ri , ja fotot e para

Modeli i ri i Mercedes – AMG GT R 2017 – më në fund është prezantuar për publikun – dhe vetura është shumë më e bukur se që kemi pritur. Vetura ka një motor 4.0 V8 që prodhon 577 kuaj-fuqi, mjaftueshëm sa për të arritur 100kmh në vetëm 3.6 sekonda. Kjo e bën këtë model më të shpejtë se GT S, për 8kmh, transmeton Gazeta Express. Vetura ka gjithashtu ...Full Article

Kujdes ! Nëse merrni një email nga Apple ose Facebook, mos e hapni

Mashtruesit kibernetik janë duke lëshuar një mori mesazhesh elektronike të projektuara për t’i mashtruar njerëzit në mënyrë që t’ua vjedhin detajet e bankës së tyre. Ekspertët e sigurisë digjitale paralajmërojnë se mesazhet e tilla pretendojnë se janë nga gjigantët e teknologjisë si Apple, Microsoft ose Facebook – por që nuk duhet të mashtroheni dhe t’i hapni ato. Përderisa mund të mendoni se mesazhet janë nga kompanitë e njohura, ato ...Full Article

VW Golf 7 me pamje të mahnitshme, me folje dhe drita LED (video)

Vetura e prodhuar para tri vitesh, ka marrë një pamje krejt tjetër, pasi në të është punuar nga kompanitë, Low-Car-Scene dhe Balckbox-Richter. Kjo e fundit ia ka ndryshuar komplet pamjen e jashtme, duke vendosur në sipërfaqen e zezë foli të bardhë, si dhe detaje rozë të cilat ndryshojnë ngjyrë, varësisht nga drita që iu bie, transmeton Telegrafi. Në rrotat që kanë nga 20-inç, janë ndriçuar nga disa LED të ...Full Article
Page 25 of 33« First...1020...2324252627...30...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365