|E shtunë, Janar 20, 2018

Teknologji

20 timonët më të bukur (fotot)

Është pjesa të cilën e kemi parasysh sa herë që ngasim veturën, në vazhdim Express sjell 20 timonët më të bukur të vendosur në vetura. Audi S2 BMW M235i Spyker C8 Porsche 911 GT3 RS (991) Audi TT Ferrari 458 Speciale Porsche 918 LEXO EDHEFord Focus RS kundër VW Golf R kundër Mercedes-Benz A45 AMG 1967 Shelby GT500 Super Snake Mercedes E63 AMG Audi R8 V10 Plus McLaren ...Full Article

Prodhohet telefoni që lahet me sapun

Telefoni japonez Digno Rafre është një smartphone që mund të pastohet në mënyra shumë të lehtë – nën rubinetë me sapun. Ai është i prodhuar në bashkëpunim me operatorin KDDI dhe Kyocera, prodhuesit të cilët tashmë kanë një gamë të gjerë të pajisjeve rezistente ndaj ujit, ajo që duhet të theksohet se kjo është një modë kryesore për tregun japonez. alb365.comFull Article

Atletet më të reja me vetë-lidhëse dhe të mbushura me ajër

Firma sportive “nike” ka lancuar në treg një sërë produktesh të reja, mes tyre edhe atlete me lidhëse që lidhen vetë, të mbushura me ajër në thembër dhe të përbëra nga polimeri, që parandalon fërkimin dhe acarimin e lëkurës. Produktet u prezantuan në një event në Nju Jork. “Merr këpucën, thjesht fute në këmbë. Kur këmba të futet plotësisht, automatikisht përmes sensorëve, lidhëset lidhen vetë dhe ti je rehat ...Full Article

13 shtëpitë që mposhtin gravitetin (fotot)

Disa shtëpi të ndërtuara janë mjaftë interesante. Ato cilësohen si shtëpi që po e mposhtin gravitetin e tokës. Fotografitë janë publikuar nga BBC,shikojini fototFull Article

Ja mënyrat se si mund ti transferoni para miqve tuaj nga Facebook -u

Messenger ka krijuar një mundësi me anë të së cilës ju mund t’i dërgoni para miqve tuaj në Facebook. Është një mënyrë e lehtë dhe e sigurtë për të shkëmbyer para mes miqsh. Për momentin, kjo veçori është në dispozicion vetëm për Amerikë. Për të dërguar para: 1. Filloni një bisedë me një mik 2. Klikoni në butonin $ dhe shtypni sasinë që dëshironi të dërgoni 3. Klikoni opsionin ...Full Article

Zbulohet rrota sferike (video)

Në Geneva Motor Show 2016, prodhuesi i gomave Goodyear ka prezantuar vizionin për rrotën e së ardhmes që është ndryshe nga ajo që përdorim sot. Goodyear ka prezantuar vizionin e rrotës sferike, Eagle-360 në the Geneva International Motor Show, transmeton Express. Kjo rrotë koncept në formë sferike është prodhuar me anë të printerëve 3D dhe mendohet të përdoret në të ardhmen në veturat autonome. Vetura do të qëndroj mbi ...Full Article

WhatsApp me veçori të reja

WhatsApp ka prezantuar veçoritë e reja të cilat e bëjnë atë pak më të mirë se që ishte. Ndryshimet në këtë përditësim janë të vogla, por largojnë disa probleme të pakëndshme që ishin më herët në këtë shërbim. Ajo që ia vlen të përmendet është veçoria e re e shpërndarjes së fotografive, ku tani në vend se të jetë e kufizuar vetëm në albumet e fotove që ndodhen në ...Full Article

Ja celularët më të shitur në të gjitha kohrat (fotot)

iPhone 6S dhe Samsung Galaxy S7 mund të jenë telefonat më të mirë mobilë në treg aktualisht. Por, cilët janë telefonat më të shitur mobilë të të gjitha kohërave? Britanikja “The Telegraph” ka përpiluar një listë prej 20 telefonash, në fund të së cilës ndodhet Samsung Galaxy S III, transmeton Gazeta Express. Telefoni më i shitur i të gjitha kohërave është Nokia 1100. Plot 250 milionë telefona të tillë ...Full Article

Ja modeli i Mercedes për vitin 2017 (fotot)

Mercedes ka njoftuar se do të prezantojë një version të ri të veturës “E-Class” në ngjarjen e ardhshme të veturave në Nju Jork. Vetura e re do të ketë një motor V6 3.0-litërsh turbo-binjak, me 396 kuaj-fuqi. Motori do të ndahet me sistemin automatik të Mercedes prej nëntë shpejtësive. Performanca e lartë e divizionit të Mercedes premton gjithashtu se vetura ‘E43’ do të arrijë një limit elektronik të shpejtësisë ...Full Article

Udhëtoni me makinën e re Nissan Pulsar 190 hp (fotot)

Nissan Pulsar 190 hp Hatchback kompakte, me një motorr të fuqishëm 1.6 turbo e “shkarkon” në rrugë, duke ruajtur gjerësinë e shkëlqyer, rehati dhe praktike. Specifikimet Nissan Pulsar 1.6 Dig-T Zhvendosje (cc) 1,618 ml Fuqia (HP / rpm.) 190 / 5,600 Torque (Nm / rpm.) 240 / 2,000 Acceleration (0-100 km. / H) 7.7 Speed Final (km. / H) 217 Konsumi mesatar (kg / 100km.) 5.9 Emetimet emetimet e ...Full Article
Page 32 of 33« First...1020...2930313233
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365