|E diel, Janar 21, 2018

Uncategorized

KU SYNON TË SHKOJË PROTESTA E OPOZITËS?

Nga MANJOLA BREGASI – Atëherë kur dukej se nuk do të ndodhte, pa shumë bujë e paralajmërime opozita deklaron nisjen e protestës. Atë që nuk e zgjoi as çështja Tahiri dhe as akuzat e forta të narkotrafikut shtetëror  duket se po e sjell çështja e Kryeprokurorit që po kthehet në kalin e betejës mes socialistëve dhe opozitës. Pas largimit nga çdo proces votimi apo komision lidhur me zgjedhjen e ...Full Article

Fara misterioze që shëron çdo sëmundje

Vështirë se keni dëgjuar për “Farën e Zezë” (nigella sativa) më herët.Kjo farë njihet edhe nga shumë emra tjerë, por pavarësisht se si e quani efektet e saj mbeten të njëjtat gjithmonë Duke filluar nga eliminimi i baktereve të dëmshme në trup, e deri tek rigjenerimi i qelizave dhe indeve trupore, më poshtë i keni dhjetë përfitime shëndetësore të Farës së Zezë, e të cilat i ka vërtetuar edhe ...Full Article

Ngjela: Tahiri, “çelësi” i kasafortës Rama

Avokat Spartak Ngjela u shpreh posaçërisht për një media të re folshqip.al se nuk ka asnjë diskutim se Saimir Tahiri është “çelësi” i kasafortës së parave të kryeministrit Rama. Pra Ngjela i fut në një grup korruptiv dhe kriminal Edi Ramën dhe Saimir Tahirin. Ndaj, shton Ngjela, se kryeministri po bën presion prokurorisë për të mbrojtur ish-ministrin e brendshëm, sepse ka frikë se mos i ikën “çelësi” në burg dhe ia marrin ...Full Article

Thaçi takon Schmid

Kosovë – Presidenti i vendit Hashim Thaçi, është duke zhvilluar një takim me sekretaren e Përgjithshme të Shërbimit Evropian për Veprim të Jashtëm, Helga Schmid mëngjesin e sotëm. Takimi është duke u mbajtur me dyer të mbyllura. Schmid do të takohet edhe me kryeparlamentarin Kadri Veseli, kryeministrin Ramush Haradinaj, si dhe përfaqësuesit e partive politike Vetëvendosje dhe LDK.Full Article

Pushuesit në plazh, puntorët hedhin mbeturina pranë tyre (foto e video)

Vlore – Ankohen plazhistet qe ndodhen ne plazhin prane Jonufrit ne Vlore. Teksa jane duke pushuar punonjes prane tyre ne bregdet derdhin mbeturina me kova cfare i ka shqetesuar dhe kane bere foto e video duke i sjelle ne redaksine e alb365.com. Derdhja e mbeturinave ndot bregdetin cka sjell edhe infeksione tek pushuesit pavaresishte se jane dute jo shume frekuentuese per shkak te motit apo largimit per pargatitjen e ...Full Article

A e puthi Chris Martin Dua Lipën?

Këngëtarja e njohur Dua Lipa përveç muzikës që bën, ajo kohëve të fundit është përfolur shumë për jetën e saj private. Dua së fundmi ka marrë pjesë në festivalin Glastonbury, ku mori gjithë vëmendjen me performancën e saj, transmeton Gazeta Express. 21-vjeçarja tregoi linjat e saj pefekte. Por ajo që u përfol më së shumti sipas medieve britanike është se Dua është parë duke u puthur me  Chris Martin ...Full Article

Thethi, bukuritë ku nuk përsëriten më

Bukuritë e papërsëritshme të këtij fshati malor në zemër të Alpeve Shqiptare e bëjnë Thethin që të zërë një vend të rëndësishëm në natyrën dhe turizmin shqiptar. Në bukuritë e rralla të vendit tonë, futet dhe Thethi. Ai gjendet në mes të Alpeve me një bukuri mahnitëse, në Veri të Shqipërisë, shtatëdhjetë kilometra nga qyteti i Shkodrës, i mbrojtur nga tre malet Radohima, Sheniku, Papluku, me lartësi mbi 2500m ...Full Article

Jonida Shehu publikon foton e së dielës

Moderatorja e njohur Jonida Shehu ka kaluar gjatë ditës së sotme një ditë relaksuese me vogëlushen e saj. Nënë e bijë kanë shijuar zhurmën dhe bukurinë e detit. Përmes fotos së publikuar në rrjete sociale ajo duket mjaft e lumtur së bashku me vajzën e saj të vogël KristalFull Article

Buffon – Ja pse ndërrova fanellën me Mbappen

Buffon ka thënë se ndërroi fanellën me Mbappe pasi ia kujtoi fëmijërinë. Portieri legjendar i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka treguar se pse e ka ndërruar fanellën me talentin e madh të Monacos, Kylian Mbappe, transmeton Gazeta Express. Ai ndërroi fanellën me talentin francez në fitoren prej 2:0 të Juves ndaj Monacos në ndeshjen e parë gjysmëfinale. Bufon thotë se bëri një gjë të tillë, për shkak se ai refuzohej ...Full Article

5 golashënuesit më të mirë në Ligën e Kampionëve

Leo Messi është golashënuesi më i mirë në Ligën e Kampionëve deri më tani këtë edicion Ylli i Barcelonës, Leo Messi, vazhdon të jetë golashënuesi më i mirë në Ligën e Kampionëve për këtë edicion, pavarësisht se janë eliminuar nga Championsi. Argjentinasi ka shënuar 11 gola këtë edicion, pas tij qëndron ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo me 10, tetë prej tyre në tre ndeshjet e fundit, shkruan Gazeta ...Full Article
Page 1 of 3123
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365