|E premte, Gusht 18, 2017

Kater ne pranga, tentuan ti japin provimin nje shtetasi ne Itali. 

   Berat – POLICIA-VENDNGJARJEAdministratori i një shkollë jo-publike në qytetin e Beratit, drejtori i shkollës dhe dy persona të tjerë janë arrestuar ditën e sotme, pasi tentuar t’i jepnin provimin e Maturës Shtetërore, një shtetasi i cili ndodhet në Itali. Administratori Qani Gjylsheni dhe drejtori Hajri Arkaxhiu, me ndihmën e shtetasve Shpëtim Alia dhe Ramazan Murati, tentuar t’i jepnin provimin të riut. Arrestimi i tyre është bërë në flagrancë në sajë të operacionit policor “Verifikimi”.

Të katër personat akuzohet për veprën penale të “Falsifikimit të dokumenteve shtetërore” dhe “Shpërdorim detyre”.Ndërkaq, materialet i kaluar Prokurorisë së rrethit për procedim të mëtejshëm penal.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Bukuroshja e strumit ekzistonte apo ka qënë krijesë e Enver Hoxhës?!*

1 Strumi është një nga fshatrat e shumtë dhe të zakonshëm të rrethit të Fierit, i cili ndodhet buzë rrugës...

Close