|E enjte, Qershor 29, 2017

Kater ne pranga, tentuan ti japin provimin nje shtetasi ne Itali. 

   Berat – POLICIA-VENDNGJARJEAdministratori i një shkollë jo-publike në qytetin e Beratit, drejtori i shkollës dhe dy persona të tjerë janë arrestuar ditën e sotme, pasi tentuar t’i jepnin provimin e Maturës Shtetërore, një shtetasi i cili ndodhet në Itali. Administratori Qani Gjylsheni dhe drejtori Hajri Arkaxhiu, me ndihmën e shtetasve Shpëtim Alia dhe Ramazan Murati, tentuar t’i jepnin provimin të riut. Arrestimi i tyre është bërë në flagrancë në sajë të operacionit policor “Verifikimi”.

Të katër personat akuzohet për veprën penale të “Falsifikimit të dokumenteve shtetërore” dhe “Shpërdorim detyre”.Ndërkaq, materialet i kaluar Prokurorisë së rrethit për procedim të mëtejshëm penal.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
2 Bujarët që ja ‘fusin’ 4 ministrave të rinj

Kreu i Shtetit iu ka kërkuar institucioneve ligjzbatuese informacion mbi 4 ministrat e propozuar nga Rama. Miratimi i ndryshimeve në...

Close