|E enjte, Qershor 29, 2017

KE: Shqipëria në rrugën e duhur, në luftën kundër drogës. 

bruksel    Bruksel – Aksioni i policisë tregon se Shqipëri është në rrugën e duhur në luftën kundër trafikimit të drogës dhe krimit të organizuar. Ky është vlerësimi i Komisionit Evropian lidhur me operacionin e ditëve të fundit të Policisë së Shtetit në fshatin “rebel” të Lazaratit.

“Komisioni përshëndet operacionin e suksesshëm të policisë ditën e hënë kundër një plantacioni me kanabis në fshatin Lazarat në jug të Shqipërisë dhe në rrethinat e tij. Kjo tregon qartë vendosmërinë e Shqipërisë në luftën kundër drogës dhe krimit të organizuar.

Sigurisht që lufta e Shqipërisë kundër drogës duhet intensifikuar më tej, por aksioni i djeshëm tregon se Shqipëria është në udhën e duhur, siç nënvizohet në raportin e qershorit të Komisionit.”- bëhet me dije nga KE.

Më tej theksohet se ndjekja e menjëhershme dhe efektive nga ana e prokurorisë dhe gjykatave është esenciale.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Një i vrarë dhe 9 të plagosur në USA

USA - Atmosferën e festave në New Orleans të Shteteve të Bashkuara të Amerikës e prishën disa të shtëna me...

Close