|E hënë, Shkurt 27, 2017

Këshilli bashkiak vendos – Impianti i pērpunimit të plehrave do ndërtohet në Mbrostar 

Pas debateve te shumta te keshillit te bashkise Fier qe kane zgjatur per 4 ore me radhe kane mberritur edhe ne vendimin perfundimtar.

Keshilli i Bashkise ka vendosur me shumice votash te keshilltareve te pranishem ne salle miratimin ne parim te variantit te 4 te studimit te paraqitur nga komisioni i posacem i bashkise .

Varianti 4 me vendodhje ne njesine administrative Mbrostar eshte votuar pro tij nga 24 vota te keshilltareve nga 35 te pranishem ne salle. Votuan kunder ketij varianti 8 vota te keshilltareve te djathte dhe dhe keshilltarja e LSI Lulsida Muho .Nderkohe 2 keshilltare te tjere abstenuan, Ledion Cepele nga PS dhe Erieta Rrapushi nga LSI keshilltare qe perfaqesojne ne keshill bashkiak kete njesi administrative nuk kane votuar.Varianti ne fjale nuk gjen konsensus te gjithe keshillit.Pasi deshtoi varianti i ndertimit te impiantit te plehrave ne Plyk dhe Mbyet te njesise Portez ky variant e zhvendos ndertimin e tij ne Mbrostar

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Arrestohen 2 grekë me hashash made in Albania https://t.co/cYNK0rsSCq https://t.co/rjHqRGfzgf
511 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Vuçiç: Po kërcënohem, kam frikë për familjen

Marr kërcënime, por nuk frikohem për jetën time, frikohem për familjen time, ka thënë kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç. Shefi...

Close