|E martë, Janar 24, 2017

Këtë vit 32 mijë japonezë festojnë 100 vjetorin 

Japonia nuk beson në vdekjen në moshë të re. Të paktën jo sipas kohës së vdekjes.

Informata të reja nga ministria e shëndetësisë, punës dhe mirëqenies, zbulojnë se Japonia ka thyer rekordin për shumicën e njëqindvjeçarëve nga popullata për 46 vite radhazi, shkruan The Independent.

Me 32 mijë njerëz njëqindvjeçar, tani ka më shumë se 65 mijë njerëz në Japoni që kanë jetuar 100 vite apo më shumë.

Me fjalë të tjera, nuk ka vend në tokë që ka përqindje më të madhe të njerëzve që kanë arritur ditëlindjen e tyre të 100-të.

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Policia arrestoi 2 shtetas https://t.co/xGOyMYV2m4 https://t.co/NOTO8ZuI1p
505 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
13 vjeçarja rumune që mahniti jurinë ‘America’s Got Talent’ me zërin e saj (video)

Juria e ‘America’s Got Talent’ janë mahnitur nga këngëtarja 13 vjeçare. Laura Bretan nga Çikago mbrëmë ka marrë pjesë në spektaklin më të madh amerikanë ku zbulohen talentët të cilët...

Close