|E shtunë, Prill 29, 2017

Kjo paisje s’ka nevoj për kod, ja si u vjedhin para nga llogaria juaj bankare 

Hajnat po përdorin një mjet të lirë për leximin e kodit të kartelës së juaj bankare, thotë një hetim.Mjeti kushton 30 funte, i cili mundëson që përmes një çipi të vidhen paratë në bankomat, pasi ju ta keni përdorur atë, shkruan “DailyStar”, transmeton Gazeta Express.

Gjithashtu, përmes këtij mjeti mund të vidhen edhe të dhënat personale, identiteti dhe adresa e banimit.

Pajisja mundëson që pasi ta keni përdorur bankomantin, hajni mund të nxjerrë pas juve para nga kartela e juaj, edhe pse ju e keni hequr atë nga bankomati – të gjithë këtë mund ta bëjnë pa pasur nevojë për kodin e kartelës suaj bankare.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Arrestohen 4 shtetas në 24 orë https://t.co/AA0DzA7XXN https://t.co/Pw4PqWuJsg
11,357 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Debati në PE, eurodeputeti: Shqipëria është shtet mafioz!

Parlamenti Europian miratoi rezolutën e Knut Fleckenstein për progresin e Shqipërisë në procesin e integrimit europian për vitin 2016. Rezoluta...

Close