|E mërkurë, Janar 24, 2018

KLSH-ja zbarkon në DAR-in Fier. 

dar fier

dar fier

     Fier – Kontrolli I Lartë I Shtetit ka zbarkuar në DAR-in Fier. Lajmi konfirmohet nga burime brënda këtij institucioni të cilat pohojnë se mëngjesin e ditës së hënë  përfaqsues të Kontrollit të Lartë të Shtetit kanë mbërritur në këtë institucion. Po sipas këtyre burimeve mësohet se ata do të kalojnë në “sitë”  të gjithë dokumentacionin ligjor e financiar të këtin institucioni . Kontrolli I këtij ekipi do të zgjasë disa ditë dhe pas përfundimit të tij do të hartohet një raport paraprak I cili do të dërgohet kreut të DAR-it Fier  ku brënda një afati kohor raporti paraprak do të lexohet dhe nëqoftëse kanë paqartësi prej tij do tu relatohet kontrolluesve të cilët më pas të do hartojnë raportin përfundimtar që edhe do të publikohet.

Mësohet se ky kontroll ka mbërritur në këtë institucion pas disa  hetimeve që ka kryer prokuroria Fier por edhe zyra e luftës kundër krimit ekonomiko financiar në drejtori të policisë së qarkut Fier që në një farë mënyrë do të thotë që a janë ndëshkuar të gjithë ata që janë kapur me shkelje apo do ketë edhe të tjera shkelje.

alb365.com

One Response to KLSH-ja zbarkon në DAR-in Fier.

  1. Vjollca

    Shume mire qe ka shkuar KLSH per kontroll , por duhet te vere para ligjit e drejtesise edhe ata punonjes socialiste qe kane bere shkelje. Keta punonjesit e arsimit rrine ne kafene mengjesi e darka dhe punen po e bejne demokratet. Smbahet aresimi fierak me nje drejtues karierist me shkolle nate e korespodence.

     

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Plumba mbi 14 vjeçaren. Krasniqi – E dashuroja, por nuk e dija që e kisha kushurirë

Lushnje - I riu që...

Close