|E diel, Qershor 25, 2017

Kokaina nga Mali i Zi, në ambjentet e magazinës së firmës „Rrapo“ edhe një malazes. 

malazezi me bluze blu     Fier – Magazina qëndrore e komapnisë „Rrapo“ ndodhet në aksin e autostradës Fier – Lushnje , kilometri i pestë përballë fshatit Vajkan. Mëngjesin e sotëm në ambinetet e oborrit të sajë janë parë dy persona , roja dhe një shtetas malazes që sipas rojes është miku i Dritan Rrapaj , djalit të Nazikes, pronares. Gjatë bisedës me rojen ne mësuam se struktura  të policisë së shtetit  kishin qënë që në mesditën e së enjtes  deri në orën dy  duke u gdhirë dita e premte  në këto ambjente. Policia ka kryer kontroll të imtësishëm në ambinetet e brëndëshme dhe të jashtëme të magazinës duke kaluar në „Sitë“ të hollë cdo skutë të saj. Shkaku , sipas rojes ka qënë sepse vetëm dy ditë më parë në këtë magazinë kishte mbërritur ngarkesa e parë , dy maune me babane nga Mali i Zi.

Zyrtarishtë burime zyrtare nga Drejtoria e Policisë së Qarkut Fier pohuan se kanë mbështetur forcat operacionale  . „ Eshtë kryer kontroll i imtësishëm në ambientet e firmës „Rrapo“ por nuk është gjetur asgjë. Ka qënë një operacion i policisë malazese , por policia shqiptare vetëm i ka mbështetur ato“ , kanë pohuar burime zyrtare të policisë fierake.

Gjatë një bisede  roja ttregon detaje , ndërkohë që shtetasi malazes nuk pranon të flasë duke pretenduar se nuk di shqip.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rama – Nga Jugu në Veri shkoni të votoni https://t.co/8YlKsInYNJ https://t.co/YG8jGHwAxV
11,394 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Aksidenti – 2 djem e një vajzë gjejnë vdekjen (fotot)

Durrës - Një aksident i rëndë me tre të vdekur është shënuar në fshatin Gosë, në superstradën Kavajë - Rrogozhinë....

Close