|E enjte, Shkurt 23, 2017

Kokëdhima – Ja si iu vodh mandati Flamur Çelës 

Ish deputeti Koço Kokëdhima denoncon trafikimin e votave në 2013-ën !

Në emisonin Studio e Hapur e Eni Vasilit , ish deputeti  Koço Kokëdhima denoncoi sistemin aktual zgjedhor si sistemin që stimolon korrupsionin e  trafikut të votave dhe përfitimin e padrejtë të mandateve në parlament si rezultat i këtij sistemi korruptiv!

Z. Kokëdhima i referohej konfliktit për mandatin brenda kualicionit të majtë i cili i takonte deputetit të 2-të të listës së LSI në qarkun Vlorë z. Flamur Çelaj por që në mënyrë të padrejtë iu bë dhuratë për arsye gjeopolitike kreut të PBDNJ z. Vangjel Dule duke i garantuar këtij të fundit mbijetesën politike.

Në komentin e tij ai nuk përmendi emrat e përvetshëm por kjo ngjarje është ende e freskët në memorjen e opinionit publik dhe  votuesve Vlonjatë të cilët  e dinë  fortë mirë sesi u shpërdorua vullneti i votës së tyre në ditën e fundit të numërimit të votave.

Denoncimi i Kokëdhimës shërbente si argument për ndryshimin e kodit zgjedhor dhe zëvendësimin e tij me një kod të ri që garanton leximin e drejtë të vullnetit të Sovranit.

Ai shtoi gjithashtu se me kod të ri zgjedhor, deputeti Toçi nuk do fitoj kurrë në Lumin e Vlorës, kjo është arsyeja që Toçi dhe deputet të tjerë nuk pranojnë propozimet e tij.Te pyetur pas emisionit ,qytetar te ndryshem vlonjate jane shprehur se nese mandati do ishte marre nga ai qe e meritonte,Flamur Çelaj,do te ishte ne interes te jugut pasi  e ka treguar mbeshtetjen dhe investimin qe po ben per jugoret dhe ne pozicionet drejtuese qe ka qene dhe eshte.

 

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Vdes 52 vjeçari, e godet freza duke punuar tokën https://t.co/o0vPH1r2ef https://t.co/Ium6VJYj6D
507 people follow ALB365
Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Rama takon guvernatoren e BSH.

     Tiranë - Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim me Guvernatoren tashmë në detyrë, Elisabeta Gjonin, duke i...

Close