|Monday, December 5, 2016
  • NA NDIQ NË

Kolonja votoi për kreun e ri të bashkisë, PAA pretendon për blerje votash 

58bd6d6a-043e-4a20-9225-9d4d10d718f5-10434-00000788a2e56464_tmp

Kolonja votoi për kryetarin e ri të bashkisë pas ndarjes së parakohshme nga jeta të kryebashkiakut Arben Malo. Në zgjedhje ishin thirrur 16 mijë e 700 zgjedhës që votuan për dy kandidatët: Ilia Stefo të ASHE dhe Dritan Hajro nga APPD që vjen nga radhët e PAA.

Procesi u zhvillua kryesisht i qetë, por në 3 qendra votimi u bllokua për disa minuta. Incidenti i parë u shënua në qendrën e votimit ne fshatin Barmash ku sipas palëve pati përplasje mes militanëtëve të dy partive. Sipas PS si pasojë ka mbetur i plagosur Gledis Zaçe, djali i kryetares së PS së zonës, i cili është dërgaur në spital për mjekim.
Por sekretari i përgjithshëm i PAA, Gazmend Bizhga dha një tjetër version.

Add a Comment

%d bloggers like this: