|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Kosova barazon me Finlandën, 1-1 

Kosova e ka nisur në mënyrë pozitive eksperiencën e saj në kompeticionet madhe.

Një barazim 1-1 ishte rezultati debutues i djemve kosovarë.

Finlandezet perfitan nga një moment pakujdesie në mbrojtje dhe  arritën të konkretizojnë. Paulus Arajuuri ishte futbollisti që realizoi golin e parë në këtë përballje (18’).

Pas një goli të shpejtë që pësuan në pjesën e parë, futbollistët e Albert Bunjaku arritën të barazojnë nëpërmjet një penalltie me Valon Berishën.

Ky është një gol historik, duke qenë se është i pari për përfaqësuesen e Kosovës në një garë zyrtare ndërkombëtare.

Kosova dhe Finlanda jane pjese te Grupit I te eliminatereve te Rusi 2018.

Formacionet e skuadrave 

Kosova: Ujkani, Perdedaj, Pnishi, Alushi, Rashica, Bunjaku, Rrahmani, V. Berisha, Paqarada, Kryezi, B. Berisha

Finlanda: Hradecky, Arajuri, Mosiander, Lam, Uronen, Raitala, Halsti, Eeremnko, Lood, Puki

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Policia prangos 5 persona.

Fier - Mallakastër - Më datë 26.11.2014,Komisariati Policisë Mallakastër,u bë arrestimi në flagrance, i shtetasit  Artur  Ymeraj,vjec 47, banues në fshatin Drenovë,   Mallakastër, sepse me datë 26.11.2014 në orën 13.30...

Close