|E martë, Qershor 27, 2017

Krapsi dhe Patosi Fshat me ujësjellës të ri 

Fier – Projekti i Ujësjellësit të ri i fshatit Kraps, realizuar nga Bashkia Fier është prezantuar dhe diskutuar sot me banorët e zonës.

Në këtë takim, Kryetari i Bashkisë Fier, Armando Subashi shoqërohej edhe nga Kryetarja e Këshillit të Bashkisë, Evis Sema për të ndjekur nga afër sugjerimet e vet banorëve për këtë investim të domosdoshëm dhe shumë imediat.

Ndërtimi i këtij ujësjellësi do të bëhet me fondet e bashkisë dhe për këtë arsye, për financimin e tij pritet të marrë miratimin nga Këshilli i Bashkisë. Nëpërmjet zbatimit të këtij projekti, cdo familje do të furnizohet sistematikisht me ujë nga rrjeti i ujësjellësit të Fierit dhe me një kosto minimale. Pas rikonstruksionit të rrugës dhe vendosjen e linjës së urbanit, ndërtimi i ujësjellësit është realiteti i vazhdimësisë së investimeve në zonat rurale, për të siguruar sa më shpejt urbanizimin dhe ofrimin e shërbimeve në cdo cep të territorit të Bashkisë Fier. banorët do të kenë uj në banesat e tyre për 24 orë

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Zgjedhje 2017/ Ja deputetët e Qarkut Fier (lista) https://t.co/XiiMbGc9nc https://t.co/lkj13QHCd2
11,390 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Çipa – Administratës: Rrini larg zgjedhjeve të 25 qershorit!

Berat - Zbatimi i ligjit për zgjedhjet e 25 qershorit dhe lufta kundër kultivimit të kanabisit mbeten prioritete edhe për...

Close