|E hënë, Shkurt 27, 2017

Krasniqi: T’i thuhet stop ndjekjes kriminale ndaj çlirimtarëve 

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi, ka thënë se konfirmimi i dënimeve për rastet ‘Drenica 1’ dhe ‘Drenica 2’ përbën “goditje të rëndë për idenë e lirisë, të çlirimit dhe të drejtësisë”.

Nëpërmjet një shkrimi në faqen e tij në Facebook, Krasniqi ka vlerësuar se drejtësia në vend është “në luhajë”.

Postimi i plotë i Krasniqit:

 “Kohë më parë shkrova për konfirmomin e rastit Drenica “2”. E njejta mund të thuhet edhe për Drenica “1”. Te njejten po e përserisë ne një formë më të shkurtër.

Drejtësia në luhajë!

Konfirmimi i dënimeve për rastin Drenica 1 e 2, është goditje e rëndë për idenë e lirisë, të çlirimit dhe te Drejtësinë.

Drejtësi po, për të goditur çdo veprimtari kriminale te pas luftës, çdo formë të korrupsionit apo forma tjetra të trafikimit, por jo dënimin e çlirimtarëve me dëshmi të rrejshme e dëshmitarë te yshtur nga politika antikombëtare e anti çlirimtare!

Është koha e fundit për t’i thënë stop çdo forme te ndjekjes kriminale ndaj çlirimtarëve! Ndjekje që nuk pushuan tash e 17 vjet në Kosovë e jashtë sajë!”.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja kush janë OJF-të e peticionit për Vettingun (Lista) https://t.co/f8xNm8meQn https://t.co/dtcnEN8vxM
512 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic democras Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Këto troje që i braktis ende pa ikur!

Nga ANA  RAFTI - ZAKONISHT, NJERIU ESHTE I PRIRUR TE MBAJE MEND TE KEQEN… NUK KE C’I BEN… ESHTE INSTIKT, ESHTE...

Close