|E premte, Shkurt 24, 2017

Kreu I AKU – Nuk ka prodhime sallamerie me lopë të sëmurë nga dermatoza 

Fier – Kreu I AKU Qarkut Fier Frederik Çuko ka dalë në një prononcim për median pas  një lajmi të transmetuar nga disa media sepse lopë të sëmura me sëmundjen e dermatozës po shiten për prodhim sallamesh në Tiranë.

Çuko ka pohuar se menjaherë pas publikimit të lajmit është shkuar në fshatin Rrapëz në Lushnje ku është takuar blegtoria  e cila kish dhënë këtë deklaratë dhe është pyetur. Ajo I ka pohuar grupit kontrollit  duke u thënë se lopa që ka shitur nuk ka qënë e sëmurë, por lopa e sëmurë është në kasolle. E thashë ashtu sepse nuk po na sjellin vaksinat për lopët e sëmura me dermatozë modulare

Çuko ka pohuar se ato pak raste  që janë dyshuar për dermatozë nuk kanë qënë të tilla në Fier e Mallakastër. As bëhet fjalë që të prodhohen sallame apo nënprodukte të tjera nga lopë të sëmura me dermatozë , apo me sëmundje të tjera, nuk riskon biznesi me gjera të tilla. Raste për alarm në Fier nuk ka mbi dermatozën dhe se në këto ditë vjen vaksina kundër saj. Në Gati 60% e 28 mijë krerë gjedh në Fier e Mallakastër është kryer vaksinimi kundër virusit  ndërsa tani pritet të kryhet edhe 40% i mbetur përfundoi kreu I AKU qarkut Fier Cuko

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Të huajt për jetën e natës në Tiranë https://t.co/DdeEvCpedG https://t.co/SQNTpM1Hd3
508 people follow ALB365
Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
PD – Bashkëpunojmë me LSI-në për largimin e Ramës

Partia Demokratike i ka hapur derën për bashkëpunim Lëvizjes Socialiste për Integrim. Nënkryetari Edi Paloka, tha se në qoftë se...

Close