|E premte, Shkurt 24, 2017

Krijohet parti-çka më e re në vend 

Problemet e shumta që nuk po gjejnë zgjidhje si dhe largimi i të rinjve nga vendi janë arsyet që një grup qytetarët të angazhuar në jetën publike thonë se i nxitën të krijojnë partinë më të re në vend, Sfida për Shqipërinë. Disa prej tyre ishin pjesë e garës për kryetar bashkie të Gjergj Bojaxhi në 2015

Me synimin për të marrë vota qytetarësh të zhgenjyer në terrenin e vështirë politik shqiptar, SFIDA PËR SHQIPËRINË premton se do të garojë e vetme dhe nuk do të bashkëpunojë me asnjë nga partitë kryesore në vend.

Blendi Salaj: “Është premtuar dhe është vendosur që nuk do bashkëpunojmë me asnjë nga partitë që janë sot në Kuvendin e Shqipërisë”

Modeli i funskionimit të partisë duket se do të jetë ai amerikan, ku kryetari administron dhe në këtë rast është Hektor Ruci, ndërsa figura me të cilin identifikohet kjo parti Gjergj Bojaxhi zgjodhi që të mos dilte në plan të parë në ditën e prezantimit, duke thënë se është vetëm një anëtar i thjeshtë i partisë.

alb365/oranews

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Të huajt për jetën e natës në Tiranë https://t.co/DdeEvCpedG https://t.co/SQNTpM1Hd3
508 people follow ALB365
Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Njerëzit e kabinetit të Trumpit janë më të pasur se një e treta e familjeve amerikane – së bashku!

17 personat që presidenti i porsazgjedhur amerikan, Donald Trump, i caktoi për kabinetin e tij apo në poste me rëndësi,...

Close