|E premte, Dhjetor 15, 2017

Kryegjyshi Botëror Edmond Brahimaj bëhet “Nderi I Qarkut Fier”. 

20150131_120614Fier – Në një ceremoni zyrtare ku kanë marrë pjesë  përfaqsues të politikës, diplomacisë,deputetë përfaqsues të besimeve fetare, nga pushteti lokal I është dhënë titulli “ Qytetar Nderi I Qarkut Fier “ kryegjyshit  botëror bektashi Edmond Brahimaj. Titulli I është akorduar nga Këshilli I Qarkut Fier. Ceremonia është zhvilluar në mesditën e sotme në sallën e shfaqeve në teatrin “Bylis” në Fier.

Motivacioni – Për kontributin e tij të palodhur, vënien, forcimin dhe çuarjen më tej të harmonisë, tolerancës dhe bashkëqejetsës fetare, në trevat shqipare dhe në mbarë botën. Si një lider I madh botëror, si misionar I rrugës së Zotit ka punuar dhe lufton për ndërtimin e qytetërimit të dashurisë, të lirisë, të sakrifikimit të gjithçkaje për jetën, humanizmin, që kudo, në të gjithë galidhenë e madhe të kombeve të mbizotërojë kudo paqja dhe mbi të gjithë njerëzit mirëdashje. 

Për të pranishmit kanë folur kryebashkiaku I fierit Baftjar Zeqo dhe kreu I Këshillit të Qarkut Fier Vangjel Ndreka. Për të pranishmit është shfaqur një dekokumentar për teqetë  e besimit Bektashian që ndodhen në Shqipëri  si dhe një koncert nga ansambli I shtetit në bashkëpunim me atë “Myzeqeja”.

20150131_120607

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Paris Jackson, topless dhe me tatuazhe të reja

Padyshim që Paris Jackson është shumë e...

Close