|E premte, Shkurt 24, 2017

Kryekomunari Ulqinit – Tirana na ka braktisur 

Mali i Zi – Kryetari i komunës së Ulqinit, njëkohësisht dhe edhe kryetar i Forcës së Re Demokratike, Nazif Cungu, shprehet terësisht i zhgënjyer me rezultatet e zgjedhjeve në Mal të Zi, duke aluduar dhe për blerje votash.

Cungu shpreh shqetësimin për përçarjen e shqiptarëve në tri lista, gjë që sipas tij jo vetëm ka eliminuar mundësinë e një deputeti të tretë në Parlamentin e Malit të Zi, por rrezikon edhe deputetin e dytë, duke ulur në minimum përfaqësimin e shqiptarëve në qeverinë e re.
“Gjendja social-ekonomike e shqiptarëve të Malit të Zi si pasojë e diskriminimit që vazhdon për mbi një shekull, lë shumë për të dëshiruar dhe prandaj ka më shumë shanse që ata të detyrohen të shesin votën për një shpërblim material”, shprehet Nazif Cungu për “Gazeta Shqiptare”, teksa pranon me keqardhje që në emër të fqinjësisë së mirë, Tirana zyrtare i ka braktisur bashkëkombësit e saj në Malin e Zi.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Të huajt për jetën e natës në Tiranë https://t.co/DdeEvCpedG https://t.co/SQNTpM1Hd3
508 people follow ALB365
Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Evakuimi, përmbyset mjeti i ushtrisë, s'ka viktima.

Fier - Mjeti i ushtrisë gjatë operacionit për evakuuimin e 5 personave në fshatin Shtyllas, është përmbysur. Mjeti i ushtrisë po...

Close