|E hënë, Tetor 23, 2017

Kryepeshkopi serb ne Tirane, AK : Provokim Kombetar. 

?????????????????????????????????????Tirane – Aleanca Kuq e Zi reagon për vizitën e kryepeshkopit serb, i cili do marrë pjesë në ceremoninë e shenjtërimit të kishës së re “Krishti u ngjall”.

Sipas AK-së, kryepeshkopi Irineru duhet të anuloj vizitën dhe kryeministri Edi Rama duhet të tërheq ftesën për të. “Irineu tha ‘Kosova zemra e Serbisë’”- kështu thuhet në reagimin e Aleancës Kuq e Zi. Sipas AK-së, vizita e kryepeshkopit serb është një provokim kombëtar.

“Kryepeshkopi serb, kundër historisë Shqipërisë. Mirëseardhje klerikëve të tjerë, por jo kryepeshkopit serb”- citohet në reagimin e AK-së. Ditën e diel, krerët më të lartë të kishës ortodokse nga e gjithë bota do të marrin pjesë në ceremoninë e shenjtërimit të kishës së re, katedralja “Krishti u ngjall”.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet: KUJDES/ Kopilat po vjedhin lokale e banesa, policia konstaton https://t.co/JP1KBbfvmG via @wwwalb365com
10,375 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Maradona shkon tranier i k;saj skuadre në Arabi

Maradona është bërë trajner i Al-Fujairah SC Legjenda e Argjentinës, Diego Maradona, është bërë trajner i klubit, Al-Fujairah SC në...

Close