|E hënë, Shkurt 27, 2017

Kryeprokurori Llalla firmos ndryshimet për disa drejtues 

Prokuroria e Përgjithshmë është përfshirë ditët e fundit nga një valë ndryshimesh që kanë prekur krerët e disa prokurorivë në rrethe.

Ndryshimet janë bërë me kërkesë të Këshillit të Prokurorisë dhe janë miratuar nga kreu i institucionit Adriatik Llalla.

Lëvizjet  kanë prekur  prokuroritë e rretheve më të medha si Tirana, ku kreu i saj Petrit Fusha është emëruar  në Prokurorinë e Përgjithshme, Vlora ku kreu i saj  Ramadan Troci  edhe ky është  emëruar  në Prokurorinë e Përgjithshme si dhe prokurorinë e Elbasanit ku është larguar me kërkesë të tij  kreu aktual Besnik Cani .

Por pavarësisht emërimeve në Prokurorinë e Përgjithshme dy krerët e Prokurorisë së Tiranës dhe Vlorës do të qëndrojnë në detyrën e mëparshme  të komanduar deri në emërimin e drejtuesit të ri.

Ish kreu  i Prokurorisë së Elbasanit, Besnik Cani është emëruar prokuror në Prokurorine e Tiranës dhe në vend të tij është komanduar Dritan Gina, i cili deri tani ka qënë prokuror në Durrës.

Ndërkohë Këshilli ka  propozuar ndryshime edhe për kreun e prokurorise së Fierit, Ardian Ylli edhe ky ka kërkuar të largohet nga kjo detyrë, si dhe transferimin e prokurorit Madrit Kullolli nga Prokuroria e Përgjithshme në Prokurorinë e Durrësit, në tjetër ndryshim i propozuar është edhe ndryshimi i kreut të task- forcës së kryeqytetit, ku në vend të Ndini Tavanit emërohet Deniona  Katro e cila deri tani ka qenë në krye të Task Forcës së Durrësit. Të gjitha këto ndryshime pritet të formalizohen në ditët në vijim.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Arrestohen 2 grekë me hashash made in Albania https://t.co/cYNK0rsSCq https://t.co/rjHqRGfzgf
511 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Fshesa në gjyqsor, largohen 10 gjyqtarë

Tiranë - Ministri i Drejtësisë i propozon KLD-së shkarkimin e 10 gjyqtarëve. Në mbështetje të nenit 34 të Ligjit nr.9877,...

Close