|E mërkurë, Dhjetor 13, 2017

Kryeprokurori i ri/ PS nis procedurat, PD kundër 

Kreu i komisionit të Ligjeve Ulsi Manjani ka deklaruar se kreut të prokurorisë Adriatik Lallës i ka mbaruar mandati, dhe prandaj duhet të nisin proceduar për zëvendësimin e tij.

“Nuk duam konflikte me opozitën. Emocionet politike ti leme menjane. Te bejme debat te paster dhe juridik. Nuk duam zgjidhje të njëanshme. Nuk është parashikuar zgjatja e mandatit të kryeprokurorit, Llallës i mbaron sot mandati 5-vjeçar. Deri në krijimin e KLP detyrën e kryeprokurorit ta ushtrojë përkohësisht një prokuror me eksperiencë. Sot do të përcaktohen procedurat për kryeprokurorin e ri të përkohshëm”, tha Manja.

Ndërsa nga ana tjetër, përfaqësues të PD-së janë kundër kësaj iniciative, duke kërkuar që të zbatohet Kushtetuta.

 

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Super prodhim I luleshtrydhes, fermerët duan treg (video e foto)

  Fier - Zona e Frakullës po...

Close