|E diel, Shkurt 25, 2018

Kuba denoncon politikën e Trump 

Qeveria e Kubës ka denoncuar vendimin e presidentit amerikan Donald Trump për të ndryshuar përsëri politikën ndaj kombit të ishullit.

Megjithatë, ajo ende thotë se do të bashkëpunojë me fqinjin e saj më të madhe.

Duke folur në Miami, Florida, Trump tha se ai ishte i sigurt se udhëtimi dhe tregtia ishin lehtësuar nga administrata Obama, duke dënuar një “marrëveshje krejtësisht të njëanshme”.

Por ai nuk është i përmbysur lidhjet kryesore diplomatike dhe komerciale.

“Qeveria e Kubës denoncon masat e reja”, tha TV shtetëror kuban.

Por ajo gjithashtu përsëriti “gatishmërinë e Kubës për të vazhduar dialogun me respekt dhe bashkëpunim me SHBA”.

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Pranga avokatit për mashtrim

Policia e Tiranes ka vene...

Close