|E martë, Qershor 27, 2017

Kuba denoncon politikën e Trump 

Qeveria e Kubës ka denoncuar vendimin e presidentit amerikan Donald Trump për të ndryshuar përsëri politikën ndaj kombit të ishullit.

Megjithatë, ajo ende thotë se do të bashkëpunojë me fqinjin e saj më të madhe.

Duke folur në Miami, Florida, Trump tha se ai ishte i sigurt se udhëtimi dhe tregtia ishin lehtësuar nga administrata Obama, duke dënuar një “marrëveshje krejtësisht të njëanshme”.

Por ai nuk është i përmbysur lidhjet kryesore diplomatike dhe komerciale.

“Qeveria e Kubës denoncon masat e reja”, tha TV shtetëror kuban.

Por ajo gjithashtu përsëriti “gatishmërinë e Kubës për të vazhduar dialogun me respekt dhe bashkëpunim me SHBA”.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Zgjedhje 2017/ Ja deputetët e Qarkut Fier (lista) https://t.co/XiiMbGc9nc https://t.co/lkj13QHCd2
11,390 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
63 vjeçari – Kurova kancerin me vaj kanabisi

Një gjysh 63­vjeçar pretendon se arriti të kurojë veten nga kanceri duke përdorur vaj kanabisi. Majk Kalter u diagnostifikua në...

Close