|E premte, Prill 28, 2017

Kur dilni nga shtëpia, vendosni një monedhë në frigorifer, ja pse 

Shpesh ka ndodhur kur kemi vendosur të shkojmë në pushime, ushqimi ka mbetur në frigorifer dhe jo rrallë orët digjitale të frigoriferit nuk e tregojnë temperaturën e saktë, shkruan revista Kosovarja.

Ky truk do t’ua bëjë jetën më të lehtë duke ua mbrojtur edhe shëndetin poashtu.

Para se të niseni për pushime mbusheni gjysmë filxhani me ujë dhe lëreni te pjesa e akullit. Më pas kur të ndrihet në tërësi, vendoseni një monedhë përmbi.

Kur të ktheheni, menjëherë duhet të shkoni të kontrolloni se a është monedha mbi akull apo ka rënë nën të. Nëse ka rënë nën akull, hidhni çdo gjë që keni në frigorifer, sepse kjo tregon se ushqimi është prishur. Në rast se monedha është në gjysmë të akullit dhe jo krejt poshtë, mund ta përdorni ushqimin edhe një kohë të shkurtër

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Foto hit në internet. Shfaqet në qiell harta e Shqipërisë dhe Skënderbeu https://t.co/jdtwSfeYdR https://t.co/ko8rMn0Pz3
11,371 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Bashkia Fier, Model për 60 bashkitë e reja .

Bashkia Fier përzgjidhet “Bashkia Model” nga projekti i Planifikimit dhe Qeverisjes Vendore, mbështetur nga USAID nga e cila do të...

Close