|E shtunë, Shkurt 24, 2018

Kur “Leviz” Soros , ndodhin rremuja. 

USA – Kur lëviz ai, George S4_george_sorosoros, i ashtuquajturi peshkaqeni ekselent i financës botërore, ndodhin përherë rrëmuja.

Në vitin 1992 ai bëri të rrëzohet dhe të zhvlerësohet sterlina; në vitin 1997 kontribuoi në rënien e tregjeve aziatike. Tashmë ai ka shitur të gjitha aksionet e tij në Bank of America, JP Morgan dhe Citigroup:

Lind pyetja? A mund të jetë ky, tregues i qartë i një krize të afërt në sistemin bankar?

Pak më shumë se dy dekada më parë, bankieri George Soros ka bërë investimet më të mëdha në sistemin bankar. Që atëherë ai është bërë i famshëm për rënien e tregut të aksioneve dhe në disa raste duke i çuar drejt falimentimit.

Në shkurt të vitit 2009, Soros ka deklaruar se sistemi financiar botëror ishte shpërbërë në mënyrë efektive, duke shtuar se nuk kishte ndonjë perspektivë për një zgjidhje afatshkurtër të krizës.

“Ne jemi dëshmitarë të rrëzimit të sistemit financiar… Është mbajtur gjallë, dhe është ende gjallë. Nuk ka asnjë shenjë se ne jemi diku afër fundit”, – ka thënë ai.

alb365.al

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Porosia e kryetarit .

Kjo foto po bën çudinë...

Close