|E enjte, Shkurt 23, 2017

Kur ta fut Partia jote. Ministri shkarkon drejtorin pse nuk shkoi në mbledhje të partisë 

Mbrëmjen e sotme është publikuar në emisionin Stop një audio skandal. Ku Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj ka shkarkuar nga detyra drejtorin e Fondit të Sigurimeve Shëndetësore në Tropojë.

Bëhet fjlaë për Çlirim Hajdarmatajn i cili u shkarkua me telefon nga Beqaj, pasi nuk shkoi në mbledhjen e Partisë Socialsite në Tropojë. Shkarkimi nga detyra nuk ka fare lidhje me detyrën e tij në administratën publike.

Sipas prononcimit në emisionin Stop në tv Klan, Çlirim Hajdarmataj ishte ne Tropojë Kryetar i Degës së Fondit të Sigurimeve të Kujdesit Shëndetësor, dhe po ashtu prej shume vitesh kishte punuar për Partinë Socialiste.

“Përgjatë tre viteve jam Kryetar i Degës së Fondit të Sigurimeve të Kujdesit Shëndetësor të degës së Tropojës. Papritur, pa asnjë lloj vërejtje, pa asnjë lloj këshille apo mase disiplinore, sot më komunikohet urdhëri i largimit nga puna, për ndërprerjen e marrëdhënies së punës, më datë 7.11.2016. Ky njoftim më ka ardhur nga Drejtoria e Përgjithshme e Sigurimeve të Kujdesit Shëndetësor. Ky shkarkim i menjëhershëm ka ndodhur, për një mbledhje partie që unë nuk kam shkuar, e kam pasur të pamundur, kam pasur arsye personale dhe nuk kam qenë në mbledhjen e partisë të asamblesë të rrethit Tropojë”, është shprehur Hajdarmataj.

15129518_1376899495663269_5347827805627755938_o-1024x508

Sipas dokumentit të lëshuar nga nga ana e Drejtorisë së Përgjithshme të Kujdesit Shëndetësor urdhërohet shkarkimi i menjëhershëm nga puna i zotit Çlirim Hajdarmataj

“Z. Çlirim Hajdarmataj, aktualisht me detyrë Kryetar i Degës Tropojë pranë Drejtorisë Rajonale të Fondit të Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor Kukës, t’i ndërpriten marrëdhëniet e punës dhe financiare me Fondin, duke filluar nga data 07.11.2016.”

Biseda e Hajdarmatajt me Beqajn:

Ministri: Pse nuk më njoftove mua para mbledhjes se nuk vij dot në mbledhje.

Drejtori: Nuk kisha pikë kontaki me ju z.ministër.

Ministri: Nuk e ndjeje se do të vije sot në mbledhjen e Asamblesë.

Drejtori: Nuk kisha mundësi që të tregoja ty, nuk kisha kontakt.

Ministri: Ti e di që jam i deleguari i partisë?

Drejtori: E di, po nuk kisha mundësi kontakti. Z.Ministër, ne jemi bashkë për një qëllim, për Partinë Socialiste.

Ministri: Unë po të them, të uroj suksese në jetë.

ministri

Reagon Ministri Beqja

wewew

 

 

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Vdes 52 vjeçari, e godet freza duke punuar tokën https://t.co/o0vPH1r2ef https://t.co/Ium6VJYj6D
507 people follow ALB365
Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Lumi i Vlores konkurenti me i forte i Lazaratit.

     Vlore - Rreth 1000 rrënjë bimë kanabis sativa të “fshehura” në një terren të thyer malor e mjaft të...

Close