|E diel, Dhjetor 17, 2017

Kurti : Pa Trepçe ska Kosovë . 

cd4f96c55e95e78e94868b367a0ea268_LKosove – Në një deklaratë për mediat , lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se nëse nuk miratohet ligji që e bën Trepçën ndërmarrje të veçantë publike, atëherë “nuk do të mbetet asgjë nga Republika e Kosovës si shtet sovran”.

Nga ana tjetër zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se për Trepçën vendosin vetëm institucionet e Kosovës dhe jo Beogradi, i cili ka kërkuar që çështja e kombinatit të sillet në dialogun e Brukseit.

Sa I takon protestës së 4-shkurtit Albin Kurti thas se nëse Jabllanoviç do të shkarkohet, atëhere protesta do të anullohet.

Thaçi dhe Kurti i kanë bërë këto komente pas homazheve për heroin Zahir Pajaziti.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Vlonjati kapet me 100 doza kokainë

Në kuadër të operacionit të koduar ”Centralja”,...

Close