|E hënë, Korrik 24, 2017

Kush eshte Ronaldo ose CR7 ?! 

Lisbone – f5201833bc788814bdbf6f93c64cce2a0c26bf9da8d72bb69ecc5fabc22fc1d2_largePasi Reali u shpall kampion,Ronaldo shkoi dhe përqafoj një person jo shumë të njohur në media, por që ka bërë bujë me historinë e tij me CR7.
Historia
Para disa vitesh Ronaldoshprehej se i gjithë suksesi i tij në futboll lidhej me emrin AlbertFantrau.
Më duhet të falenderoj mikun timAlbert Fantrau për suksesin tim në futboll. Ne luanim në të njëjtin ekip në Kampiopnatin e U-18, kur menaxherët e Sportingut erdhën të na kërkonin, na thanë: Kush shënon më shumë gola do të merret në akademi.
Ndeshja përfundoi 3-0. Unë shënova golin e parë, Alberti realizoj një gol shumë të bukur me kokë. Tek goli i tretë ai i kaloi të gjithë kaloi edhe portierin dhe ajo çfarë i mbetej ishte ta çonte topin në rrjetë, por e pasoi tek unë dhe shënova. Kështuqë unë u mora në akademi, pas ndeshjes e pyta, pse? ai më tha se “ti je më i mirë se unë”.
Shumë gazetarë shkuan për ta pyetur nëse ishte e vërtetë historia, dhe Fantrauaprovi gjithçka dhe u shpreh se jeta e tij futbollistike mbaroj aty dhe ishte person i pa punë.
Por shtëpia e tij luksoze dhe makinat që kishte nuk ta jepni përshtypjen e nje të papuni, kur e pyetën se nga i kishte morë gjith ato para dhe si e mbante familjen ai u përgjigj, “ËSHTË RONALDO”

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sali Berisha shpartallon grupin anti-Basha. https://t.co/R9r2HMsCIB https://t.co/JPBARzCxsh
11,311 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Reagon Ledion Liço ndaj fyerjes që i bëri Noizy

Përveç komenteve mbi performancat dhe çmimet e ndara dje në “Top Music Awards”, një gjë tjetër që tërhoqi vëmendjen e...

Close