|E shtunë, Janar 20, 2018

Kush eshte Ronaldo ose CR7 ?! 

Lisbone – f5201833bc788814bdbf6f93c64cce2a0c26bf9da8d72bb69ecc5fabc22fc1d2_largePasi Reali u shpall kampion,Ronaldo shkoi dhe përqafoj një person jo shumë të njohur në media, por që ka bërë bujë me historinë e tij me CR7.
Historia
Para disa vitesh Ronaldoshprehej se i gjithë suksesi i tij në futboll lidhej me emrin AlbertFantrau.
Më duhet të falenderoj mikun timAlbert Fantrau për suksesin tim në futboll. Ne luanim në të njëjtin ekip në Kampiopnatin e U-18, kur menaxherët e Sportingut erdhën të na kërkonin, na thanë: Kush shënon më shumë gola do të merret në akademi.
Ndeshja përfundoi 3-0. Unë shënova golin e parë, Alberti realizoj një gol shumë të bukur me kokë. Tek goli i tretë ai i kaloi të gjithë kaloi edhe portierin dhe ajo çfarë i mbetej ishte ta çonte topin në rrjetë, por e pasoi tek unë dhe shënova. Kështuqë unë u mora në akademi, pas ndeshjes e pyta, pse? ai më tha se “ti je më i mirë se unë”.
Shumë gazetarë shkuan për ta pyetur nëse ishte e vërtetë historia, dhe Fantrauaprovi gjithçka dhe u shpreh se jeta e tij futbollistike mbaroj aty dhe ishte person i pa punë.
Por shtëpia e tij luksoze dhe makinat që kishte nuk ta jepni përshtypjen e nje të papuni, kur e pyetën se nga i kishte morë gjith ato para dhe si e mbante familjen ai u përgjigj, “ËSHTË RONALDO”

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
105 vjet nga themelimi i Policisë së Shtetit

Me rastin e 105 vjetorit...

Close