|E enjte, Shkurt 23, 2017

Kush martohet që po kërcejnë të LSI-së?! ( video) 

Fier – Festë po festë , tamam si dasëm  është bërë në Topojë paraditen e sotme, festë e tillë sa janë çuditur fshatarët e shikonin pas xhamave se çfarë po hanin, çfarë po pinin e kush po kërcente.

Fshatarët  nuk e kishin problem me gratë e vajzat që po pinin freskuese  e po kërcenin se  te drejt kanë një herë i mbledhin , lënë punën në ugare, lënë kazanin në zjarr me rroba e  oburra në festë, ka kush paguan, po këta tjerët kush janë që po kërcejnë me vajzat e grat tona, pyesnin banorët.

Më në fund ja plas  Trifka që del nga salla- Çfarë keni more që jeni mbledhur si miza në kërcut, u drejtua ai bashkëfshatarëve. Ckini që shifni me sy të çakërryer, lini gratë e vajzat të kërcejnë të dëfrejnë. Po ka ardhur deputetja e LSI , more Monika  po e shoqëronë dhe Tirka, Raqka mo Raqka që e kemi pas dhe kryekomunar ,ai që nisi po nuk e birtisi shkollën nëntë vjeçare të fshatit. Po ka ardhur edhe Titi, Titi o Titi, Petrit Vasili. E po ju kshu smerrni vesh.

Eeeeee ja pret tjetri, shkollën nuk e bitisi  po vallen e hedhka mirë. Po  e lini more të hanë e të pinë gratë e vajzat se janë në zonën e Dritanit këta të LSI ua ka lënë amanet Dritani hapi, pini me paratë e LSI por votat e dini ku ti shpini.

Opo çpo bëhet flisnin burrat, presim dru të ngrohemi për dimër , kto kërcejnë, të thuash që kan pirë çikë, po çikë fare raki, jo mor jo po freskuese kanë mbi tavolina.

Teksa po molloiste me vete xha Vani, ja kthenë Petrika një djal 20 vjeçar, çfarë dru do nga gratë o xha Vani, ato të ngrohin cdo darkë more e ti pret dru nga ato, drutë shko e bëj vet nga pylli se qeveria leshtë të jep, qeveria po na mer  gratë në festa , spo na pyesin më.

Hajt mirupiao radhën tjetër

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Vdes 52 vjeçari, e godet freza duke punuar tokën https://t.co/o0vPH1r2ef https://t.co/Ium6VJYj6D
507 people follow ALB365
Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ambasadori Lu – Politikanë dhe prokurorë të korruptuar do përpiqen të vjedhin zgjedhejt

Ambasadori amerikan në vendin tonë Donald Lu i bën thirrje shoqërisë civile të mbajnë sytë hapur sepse  politikanë, gjykatës dhe...

Close