|E diel, Qershor 25, 2017

Kush sabotoi protestën e romëve ? 

Nga ALB365.COM – Është për të ardhur keq se dikush ka sabotuar protestën që dhjetra romë të Baltëzës, Drizës dhe Levanit kishin organizuar proteste para bashkisë Fier të hënën në orën dhjetë.

Njëri prej organizatorëve të protestës njofton  mediat por që  dikush që nuk di si ta quaj ndryshe ka vënë në dieni drejtues të bashkisë për protestën që romët do të bënin ditën e hënë dhe qëllimin e kësaj proteste.

Nuk ka vonuar dhe kryebashkiaku Armando Subashi ka mar në telefon personin që njoftoi përfaqsuesit e medias  se protesta  nuk do të zhvillohet . Pse? Sepse dikush ka njoftuar kryebashkiakun Subashi apo vates te tij, I cili  do ti pres romët e do tu jap zgjidhje. Por a do të marrin zgjidhje ata? Të presim takimin e ditës së nesërme.

Protesta e romëve zhvillohej për shkak se në një kohë që bashkia duhet të kish ngritur një komision për të mbajtur shënim emrat e familjarëve rom që kan banesat e dëmtuara , ky komison nuk ka funksionuar në bashkinë Fier. Tashmë që romët do të protestonin, kryebashkiaku Subashi do ti pres nesër paradite , por a do të ketë zgjidhje? Të presim, premtime ka , po zgjidhje?

Ja edhe sms e ardhur në cellular për anulimin e protestës.

img_0786

??????????

??????????

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Digjen 3 automjete https://t.co/iXuCmA6hjv https://t.co/rcQwtIjavO
11,395 people follow ALB365
Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Hiqen mbifaturimet e ujit për janarin

Ujësjellësi i Tiranës njofton se të gjithë qytetarët që janë mbifaturuar gjatë muajit janar nuk do të paguajnë asnjë qindarkë....

Close