|E martë, Qershor 27, 2017

Lamtumirë Yahoo 

“Lamtumirë Yahoo. Verizon ka përfunduar blerjen e 4.48 miliardë dollarë amerikanë të kompanisë”. Lajmi u njoftua nga vetë Yahoo në një deklaratë, duke theksuar se pjesa e kompanisë që nuk do blihet nga Verizon do të ndryshojë emrin dhe do të bëhet ‘Altaba’, një kompani “e regjistruar si investim”.

Me mbylljen e marrëveshjes, CEO e Yahoo, Marissa Mayer dha dorëheqjen, duke marrë me vete në shtëpi një shtrëngim duarsh të artë, prej 23 milion dollarësh. Verizon do të “bashkojë AOL me Yahoo, në një divizion që do të quhet “Oath”.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Zgjedhje 2017/ Ja deputetët e Qarkut Fier (lista) https://t.co/XiiMbGc9nc https://t.co/lkj13QHCd2
11,390 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja paisja që ristarton ruterin kur ju bie interneti

Jeni të fokusuar në ekranin e pajisjes tuaj duke parë filmin e preferuar kur figura ngec papritur. Do ju duhet...

Close