|E hënë, Korrik 24, 2017

Ligji Antimafia sekuestron 140 mije m2 troje dhe 800 mije euro. 

slide-1-638       Tirane – Prokuroria e Krimeve të Rënda në gjysmën e parë të vitit 2014 ka sekuestruar troje dhe prona të paluajtshme prej 140 mijë metra katrorë me një vlerë prej 1 210 000 euro, si edhe shuma cash dhe llogari bankare në një vlerë prej 438 590 euro dhe 532 800 lekë të reja.

Lajmi konfirmohet nga zyra e prokurorit të përgjithshëm sipas të cilës vlerësohet çështje prioritare investigimi lidhur me pasuri të prejardhura nga aktivitete të kundërligjshme, nga persona të përfshirë në vepra të rënda penale.

Në rrejtën e ligjit Antimafia kanë rënë edhe automjet e personave të inkriminuar në organiza kriminale. Sekuestrot janë ekzekutuar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda në Tiranë si dhe prokuroritë e rretheve Tiranë, Elbasan dhe Vlorë.

alb365,com/shqiptarja.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sali Berisha shpartallon grupin anti-Basha. https://t.co/R9r2HMsCIB https://t.co/JPBARzCxsh
11,311 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
700 euro kontratë pune për në Katar, arrestohet 47 vjeçari

Fier - Një shtetas u arrestua nga policia dhe një tjetër u shpall në kërkim pasi akuzohen se kanë mashtruar...

Close