|E premte, Dhjetor 15, 2017

Lind fëmijë e sëmura mendore, babai s’ pranonë atësinë. 

156506_3Lushnje – Ne date 18.01.2015 rreth ores 20:00, eshte njoftuar Salla Operative e Lushnjes, se ne Spitalin Rajonal Lushnje kishte shkuar nje grua e cila kishte lindur nje femije.

Pas marrjes se kesaj te dhene, punonjesit e policise kane shkuar menjehere ne spital dhe nga kontakti me mjeket kane mesuar se gruaja qe kishte lindur ishte shtetasia Tushe Arixhiu  vjec 21, e komunitetit Rome,  banuese ne fshatin Grabian, Lushnje.  Kjo shtetase sebashku me nenen, eshte trasportuar per ne spitalin ” Nena Mbretereshe “, Tirane.

Babai i shtetases Tushe Arixhiu ka dhene nje kallezim penal. Ai pretendon se vajza e tij  eshte me probleme mendore dhe fizike dhe se eshte e pa kartelizuar . Babai shpjegon se  ai nuk ka patur dijeni se ajo ishte shtatazane. Dyshohet se babai i femijes  eshte shtetasi B.V. Nga veprimet hetimore ka rezultuar se shtetasi B.V, nuk pranon te kete patur  marredhenie intime me shtetasen Tushe Arixhiu.

Shtetasja Tushe Arixhiu eshte pyetur ne Spitalin ” Nena Mbretereshe “, Tirane . Nga ana e Policise eshte tentuar disa here qe kjo shtetase te pyetet, por ajo rezulton se nuk eshte folese e gjuhes shqipe, pasi nuk eshte e arsimuar. Ajo komunikon vetem ne gjuhen rome.

Nga ana e Komisariatit te Policise Lushnje  jane kryer te gjitha veprimet proceduriale, dhe materialet hetimore jane referuar per vleresim ne  Prokurorine e Rrethit Gjyqesor Lushnje .

alb365.com/policia

 

 

 

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
BLIC – Ja momenti i goditjes me gur i autobuzit të kombtares serbe (video)

Portali online i gazetës serbe “Blic” ka...

Close