|E enjte, Korrik 27, 2017

Lionel Messi kalon Cristiano Ronaldon 

Lionel Messi e ka lënë prapa Cristiano Ronaldon për hat-trick të shënuar në Ligën e Kampionëve

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi ka shënuar hat-trick në fitoren ndaj Celticut (7:0), në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Argjentinasi deri më tani ka realizuar gjashtë hat-tricka në Ligën e Kampionëve, një më shumë sesa rivali i përjetshëm, Cristiano Ronaldo, raporton Goal.con, përcjell Express.

Kurse, pozitën 3, 4 dhe 5, me nga tre  hat-tricka, ndajnë Mario Gomez (Wolfsburg), Filippo Inzaghi (Ish sulmuesi i Milanit) dhe Luiz Adriano (Milan).

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ksamilit të ‘mbarsur’ i plasin ujrat (foto e video) https://t.co/fz40qwG8vP https://t.co/U6TAxehqG0
11,299 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Presidenti të papunëve: Dilni e vrisni përdoruesit e drogës

Filipine - Presidenti Filipinas Rodrigo Duterte vijon luftën kundër përdoruesve të drogës duke mos njohur limite. Pasi legalizoi vrasjet e...

Close