|E diel, Janar 21, 2018

Lobimi per statusin, Rama ne Hage, Bushati ne Danimarke. 

edi-rama-tek-opinion-blendi-fevziu  Tirane – Shumë pranë muajit Qershor ku Shqipëria pret një përgjigje në Bruksel sa i takon statusit të vendit kandidat, qeveria shqiptare ka nisur lobimin me disa nga vende skeptike. Ndërsa ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati është nisur të djelën për një vizitë zyrtare në Danimrake ku gjatë takimeve priten të diskutohen çështje të bashkëpunimit dypalësh, kreu i qeverisë shqiptare Edi Rama udhëton sot drejt Holandës.
Rama pritet të takohet me zyrtarë të lartë dhe homologun e tij holandez. Vetë kreu i qeverisë njoftoi përmes një postimi në rrjetet sociale, për një ditë të ngjeshur takimesh dhe për pjesëmarrjen e tij ditën e nesërme në Gjykatën Ndërkombëtare të Hagës. Siç njofton vetë kryeministri Rama në postimin e tij, axhenda e tij e takimeve nesër do të mbyllet me një ligjëratë publike mbi Europën në Gjykatën Ndërkombëtare.
“Në Hagë për një ditë të ngjeshur takimesh nesër që mbyllet me ligjëratën publike mbi Europën ne Hague Institute for Global Justice ora 16.00” shkruan Rama në “Twitter”.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Punonjësit e adresarit dy muaj pa u paguar, peticion Ministrisë Brendëshme

Sarandë - Punonjësit e adresarit...

Close