|E enjte, Qershor 29, 2017

Lobimi per statusin, Rama ne Hage, Bushati ne Danimarke. 

edi-rama-tek-opinion-blendi-fevziu  Tirane – Shumë pranë muajit Qershor ku Shqipëria pret një përgjigje në Bruksel sa i takon statusit të vendit kandidat, qeveria shqiptare ka nisur lobimin me disa nga vende skeptike. Ndërsa ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati është nisur të djelën për një vizitë zyrtare në Danimrake ku gjatë takimeve priten të diskutohen çështje të bashkëpunimit dypalësh, kreu i qeverisë shqiptare Edi Rama udhëton sot drejt Holandës.
Rama pritet të takohet me zyrtarë të lartë dhe homologun e tij holandez. Vetë kreu i qeverisë njoftoi përmes një postimi në rrjetet sociale, për një ditë të ngjeshur takimesh dhe për pjesëmarrjen e tij ditën e nesërme në Gjykatën Ndërkombëtare të Hagës. Siç njofton vetë kryeministri Rama në postimin e tij, axhenda e tij e takimeve nesër do të mbyllet me një ligjëratë publike mbi Europën në Gjykatën Ndërkombëtare.
“Në Hagë për një ditë të ngjeshur takimesh nesër që mbyllet me ligjëratën publike mbi Europën ne Hague Institute for Global Justice ora 16.00” shkruan Rama në “Twitter”.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Nishanet në fytyrë dhe kuptimim i tyre.

Zbuloni kuptimin e nishaneve në fytyrën tuaj, pavarësisht se në cilën pjesë të tyre shfaqen ato. Së pari kontrolloni fytyrën...

Close