|E diel, Mars 26, 2017

LSI dhe PD bashkojnë votat kundër PS për taksën e infrastrukturës 

Fier – Këshilltarët e LSI kanë bashkuar votat me ata të djathtë kundër këshilltarëve të majtë  në lidhje e sotme të këshillit bashkiak në Fier në miratimin e taksës së infratrukturës e cila ishte paraqitur në vlerën 3 %.

Debatet  dhe argumentat që sollën këshilltarët e PD dhe ata të LSI bënë që këshilltarët e majtë  të ndryshojnë këtë taksë  nga 4 % për tre zonat e ndara qëndër, zonë ndërmjetëse dhe zona periferi  në 3% e më pak në lidhje  me tre zonat e ndara.

Kreu I këshilltarëve të djathtë Luan Baci pas përfundimit të mbledhjes së këshillit bashkiak ka pohuar se pati debat pasi për të disatën herë administrat e bashkisë sjell për miratim taksa që nuk janë të studjuara mirë

Nga ana tjetër  drejtoresha e zyrës urbanistike në bashkinë Fier Renilda Hyseni ka pohuar se ishte menduar fillimishtë 3 % por pas kërkesës e debateve  kjo taksë u nda sipas zonave qëndra më shtrenjtë e periferia më e ulët

vlcsnap-2016-09-27-12h48m00s243 vlcsnap-2016-09-27-12h48m38s201 vlcsnap-2016-09-27-12h49m15s68 vlcsnap-2016-09-27-12h49m29s193

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Nis dhënia e lejeve biometrike për emigrantët https://t.co/6ST8767gP0 https://t.co/wQZ3JWqq5A
4,628 people follow ALB365
Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic eka_adit Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
KE: Shqipërisë ti jepet statusi. Rama , nje PO e forte.

    Tirane - Komisioni Europian rikonfirmoi rekomandimin për dhënien e statusit kandidat Shqipërisë, në raportin mbi zhvillimet në vend, veçanërisht...

Close