|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Lu – Basha, takim në selinë e PD-së 

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu ka rinisur angazhimet në kuadër të miratimit të reformës në drejtësi.

Ai po zhvillon një takim me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, takim i cili po zhvillohet në selinë e PD-së.

Ky takim vjen në një kohë që opozita ka depozituar në Kuvend amendamentet për ligjin e Vettingut.

Kujtojmë se ditën e nesërme (30 gusht) do të zhvillohet seanca për miratimin e ligjit të Vettingut, që ka të bëjë me krijimin e institucioneve të reja që do të jenë në krye të procesit të emërimit të gjyqtarëve dhe të prokurorëve.

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Dështojnë zgjedhjet në fakultete

Nga MARJON GORICA - Prania e deputetëve të kuvendit në fakultete ka bërë që të dështojnë zgjedhjet në to.  Sikurse dihet dita e sotme është një ditë e rëndësishme jo...

Close