|E hënë, Korrik 24, 2017

Lu , Besa nuk takohet në qeveri e rreth saj, por tek baulet e gjysheve 

Nga PETRAQ KOTE – Per njeriun e shenjuar të ketij shekulli të shqiptareve z. Donald Lu

Zoti Donald Lu, ju mendoni se keni takuar në qeveri dhe ish qeveri e perreth qeverive, shqiptare qe vijne nga besa, jo, or mik, besa e tyre ka qene dum Baba i Stambollit, besa e tyre ka qene Partia e Punes se Shqiperise, Katovica e Gorbacovit. Besa e vertete eshte në fshatra, atje ku nenat, gjyshet mbajne të fshehura në baule per dite “të prapta” shpirtin dhe shishen e fundit te rakise, ku mbajne gjall per mikun e larget, mikun e vone zogun e fundit të kotecit, atje ne kocek nen mesalla ku mbajne të ngrohte buken e fundit të cerepit, atje ku “tretin” gjokseve mikpritjen e paster të shqiptarit…atje në gjuhen e thate ku mbajne fjalen e ngrohte të zemeres…
Zoti Lu, shqiptaret nuk kane jetuar ndonjehere ketyre mijevjecareve të botes moderne, kane mbijetuar. Ata e kane thirrur shpesh shpetimin e tyre, por ka ardhur vrasja, ata e kane thirrur prej motesh paqen, por u ka ardhur lufta, ata e kane thirrur prej shekujsh mikun por iu ka ardhur armiku, ata e kane thirrur nder mote besen por iu ka ardhur shbesa (pabesia)…
Ata ketyre shekujve 1453- 2016 kane thirrur pambarim nenen Europe, por iu ka ardhur njerka…
Si mendoni ju zoti Lu, a mund të luftoj per të mbrojtur veten nje trup qe i jane prere krahet, kembet, gjuha?
Jo!
Na i bashkoni ato dhe do të shikoni!
Sinqerisht

Petraq KOTE

alb365

# Titulli i redaksisë

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Pushuesit kosovarë gjenë ‘belanë’ në Vlorë https://t.co/AvNwnPz9Rx https://t.co/LFzVxjYHmm
11,312 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Kjo paisje s’ka nevoj për kod, ja si u vjedhin para nga llogaria juaj bankare

Hajnat po përdorin një mjet të lirë për leximin e kodit të kartelës së juaj bankare, thotë një hetim.Mjeti kushton...

Close