|E martë, Janar 17, 2017
  • NA NDIQ NË

Lu – Deputetë dhe kryebashkiakë të lidhur me trafikun e drogës 

Ambasadori amerikan Donald Lu ka folur sot lidhur me trafikun e drogës duke theksuar se kultivimi e trafikimi i saj ka lidhje të qarta politike. “Ne e dimë që ka anëtarë të Parlamentit dhe drejtues bashkish të lidhur me trafikun”, tha ambasadori Lu.

Ai foli sot për problemin e narkotikëve në Shqipëri në një takim me studentët e Fakultetit të Gazetarisë. “Shtetet e Bashkuara kanë nxitur qeverinë e Shqipërisë në luftën kundër trafikut të narkotikëve. Megjithatë, ne si komunitet ndërkombëtar duhet të bëjmë më shumë për këtë problem”, ka shtuar Lu.

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
KE , Progres raporti: Reforma në drejtësi, procesi konsolidues e gjithëpërfshirës

Pulblikohet progres raporti i vitit 2015 për Shqipërinë. Raporti përbëhet nga 80 faqe vë theksin tek reforma në drejtësi ndërsa shton se nevojiten përpjekje të mëtejshme për të siguruar profesionalizmin...

Close