|E shtunë, Korrik 22, 2017

Lu kokë më kokë me Metën në kryesi për 7 ligjet 

Ambasadori amerikan Donald Lu u takua sot përreth 45 minuta me kryeparlamentarin Ilir Meta në Kryesinë e Kuvendit.

Mendohet se në qendër të diskutimeve ka qenë paketa me 7 ligjet e emergjencës për zbatimin e reformës në drejtësi.

Në përfundim të takimit nuk pati prononcim për mediat.

LSI përmes kreut të grupit parlamentar Petrit Vasili deklaroi votën pro këtyre ligjeve seancën e 29 shtatorit kur dhe priten të miratohen.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Putin po ërkon një tjetër mandat https://t.co/pcTDX9klDc https://t.co/6mlQM4BPOt
11,312 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Policia ne 24 ore heton dy shtetas ne gjendje te lire.

    Fier - Më datë 08.06.2014, nga Komisariati I Policisë Fier filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin...

Close