|E enjte, Qershor 22, 2017

Luan Baçi zgjidhet kreu i ri i PD-së Fier. 

1016451_1338167442990002_1864216043_n     Fier – Shpallet fituesi i ri për kreun e Partisë Demokratike në degën e qytetit të Fierit. Mësohet se fitues është shpallur Luan Baci, me profesion avokat.

Në procesin e votimit ishin të pranishëm 411 delegatë nga të gjithë grupseksionet, ku 209 vota shkuan për kreun e ri të Degës së Fierit, Bacin. Ndërkohë, bëhet me dije se ishte një proces i qetë votimesh, dhe nuk pati asnjë kontestim për kreun e sapoemëruar. Baçi ka konkuruar për këtë post me ish deputetin e PD-së Vasillaq Ngresi.

Po sot, u mbajtën Kuvendet Kombëtare të Partisë Demokratike në Mirditë dhe Lezhë, ku ishte i pranishëm edhe kreu i kësaj partie, Lulzim Basha. Ai ka ndjekur nga afër proçesin zgjedhor në Fier dhe Patos.

Zgjedhja e drejtuesve të partisë me votë është një vlerë e jashtëzakonshme, tha Basha, ndërsa ka apeluar për demokratet që ta përdorin me zgjuarsi dhe me përgjegjësi për të zgjedhur më të mirët.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Qarku Fier gati të shkojë në votim https://t.co/RwuFVYKxIg via @wwwalb365com
11,397 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
6 sekrete për të rritur fëmijë inteligjent

Për të stimuluar inteligjencën e të vegjëlve tuaj mjaftojnë disa truke të vogla. Ja se cilat janë ato sipas sajtit...

Close