|E diel, Qershor 25, 2017

Lutje Zotit ! 

Nga FLAMUR ÇEPELE – Zot i plot’fuqishèm, po ju lutem, nèn kètè natè tè zezè pis, i gèrmuqur nèn batanije, duke medituar pèr njè vajzè bombè, me flokèt rozè lartè e rozè poshtè e qè quhet ” Rilindje”

Po tè pèrulem o Zot, me qorrllèkun e dritave nè ç’do cep tè shtèpisè, duke kujtuar pèr tè disatèn herè fjalèt e tradhètuara tè pusht- shtetit. Pèrderisa ne robt’ e Zotèrisè Tuaj tè rregullohemi nga trutè dhe tè drejtojmè ca shtylla e tela elekrikè (meqènese reforma energjitike èshte e suksesshme!); derisa tè thellojmè ca kanale nèntokè e mbitokè; derisa tè heqim qafe njè lugat, me emrin Sali, qè qellon me fjalè nè parlament e kudo, e rrèzon shtyllat elekrike:
– A mundeni o Zot mos tè lèshoni rrufe, se Ti vetètin nè det dhe ikin dritat nè Roskovec! Aman o Zot, a mund t’a frenoni disi kètè erèn e fortè me suferinè, se telat elekrikè janè tè vjetèr dhe tè varur dhe bèjnè orè e çast qark tè shkurtèr! Tè lutem o Zot, tè hèngèrsha mutin na e bèj kètè mirèsi edhe pse ne nuk jemi èngjèjt’, por djajtè e njèri-tjetrit! Zot i madhèrishèm, ki mèshirè dhe na e prano kètè lutje qè u shkrua nèn dritèn e qiririt !

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Digjen 3 automjete https://t.co/iXuCmA6hjv https://t.co/rcQwtIjavO
11,395 people follow ALB365
Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Pellegrini kërcënonë Realin

Manuel Pellegrini ka bërë të ditur se do të bëjë çmos në ndeshjen e kthimit që të kualifikohen në finale...

Close