|E enjte, Qershor 29, 2017

Magazina e drogës, 22 të arrestuar, emrat 

Policia jep informacion zyrtar lidhur me operacionin e një dite më parë në Rreshen, ku u zbulua një magazinë droge e përshtatur si ambient për tharjen e bimëve narkotike.

Si rezultat i operacionit të koduar “Befasia” në të cilin u përfshinë Drejtoria Vendore e Policisë Lezhë, komisariati i Mirditës dhe FNSH e Tiranës, u arrestuan në flagrancë 22 shtetas, emrat e të cilëve janë bërë publik nga policia, ndërsa janë proceduar në gjendje të lirë 9 shtetas të tjerë.

Blutë kanë shpallur në kërkim pronarin e magazines, shtetasin  K.R. 44 vjeç, banues në Rrëshen.

Policia thotë se “në një magazinë në pronësi të shtetasit K.R. tek ish Grumbullimi në dalje të Rrëshenit – Mirditë, gjatë kontrollit u konstatua një sasi e madhe bimë narkotike e dyshuar  Cannabis Sattiva në proces tharjeje dhe përpunimi,  ku vazhdojnë veprimet për peshimin dhe asgjësimin e plotë të saj.Në momentin e kontrollit janë kapur në kushtet e flagrancës brenda magazines duke punuar shtetasit e  mësipërm. Veprat penale në ngarkim të këtyre shtetasve “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Grupi i strukturuar kriminal”

 Të arrestuarit janë:

1-Altin Ndoj(Cordeanu) , 32 vjeç, banues në Kurbin

2-Jetnor Kaja , 24 vjeç, banues në Lushnje

3-Leonard Lama , 26 vjeç, banues në Mirditë

4-Ramo Gaba , 48 vjeç, banues në Gjirokaster

5-Sokol Lama , 37 vjeç, banues në Mirditë

6-Vitor Lleshi , 43 vjeç, banues në Lezhë

7-Ilir Meraj , 40 vjeç, banues në Mirditë

8-Ded Deda , 33 vjeç, banues në Mirditë

9-Ermir Capani , 23 vjeç, banues në Kurbin

10-Fatjon Lama , 20 vjeç, banues në Mirditë

11-Paulin Prenga , 22 vjeç, banues në Kurbin

12-Taulant Marena , 25 vjeç, banues në Mirditë

13-Afrim Bulica , 37 vjeç, banues në Mirditë

14-Arben Lesaj , 38 vjeç, banues në Lezhë

15-Gjetë  Ndoj , 23 vjeç,  banues në Kurbin

16-Gjovan Ndoj , 47 vjeç, banues në Mirditë

17-Petrit Prenga , 44 vjeç, banues në Lezhë

18-Gjon Prenga , 28 vjeç, banues në Mirditë

19-Ilir Lama , 26 vjeç, banues në Mirditë

20-Maringlen Gjinaj, 39 vjeç, banues në Lezhë

21-Erald Zajmi,  24 vjeç, banues në Lushnje

22-Valentin Simoni , 34 vjeç, banues në Mirditë

Janë proceduar penalisht në gjendje të lirë:

1-M.K. 50 vjeçe, banuese në Mirditë

2-R.L. 24 vjeçe, banuese në Mirditë

3-S.U. 55 vjeçe, banuese në Mirditë

4-M.N. 46 vjeçe, banuese në Mirditë

5-M.S. 26 vjeçe, banuese në Mirditë

6-Xh.M. 16 vjeçe, banuese në Mirditë

7-V.B. 40 vjeçe, banuese në Mirditë

8-S.B. 32 vjeçe, banuese në Mirditë

9-S.M. 23 vjeçe, banuese në Mirditë

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
‘Drejtësia’, Meta mbledh juristët Basha ekspertët për qëndrimin

Tiran - Intensifikohen takimet për reformën në drejtësi për t'i hapur rrugë dialogut politik pas mbylljes së draftit të reformës...

Close