|E premte, Prill 28, 2017

Manjani: Gjyqtari Boci të shkarkohet dhe hetohet penalisht 

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, kërkon shkakrimin nga detyra të kreu të gjykatës së Gjirokastrës, Guximtar Boci.

Menjëherë pas materialit të trasmetuar ne emisionin “Stop”, Manjani shprehet se “ngjarja e transmetuar audio eshte shokuese! E papranueshme per figuren e cdo zyrtari aq me teper gjykates”.

Ministri i kërkon KLD ta shkarkoje gjyqtarin Guximtar Boci nga detyra e Kryetarit te Gjykates si dhe ta pezulloje si gjyqtar.

Ministri bën me dije se ka nisur menjëherë procedurat e inspektimit per procedim disiplinor, ndërsa nxit prokurorine te filloje hetimin penal.

Emisioni investigativ “Stop” ka publikuar sonte një përgjim, që sipas emisionit i përket kryetarit të Gjykatës së Gjirokastrës.

Sipas emisionit, gjykatësi Guxim Poçi i kërkon favore seksuale një qytetareje në këmbim të një procesi gjyqësor. Përgjigja negative e gruas ka bërë që ajo të humbasë procesin, sipas denoncimit.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Vasili merr “timonin” e LSI-së https://t.co/fY6oPfP7p5 https://t.co/paWAt706pI
11,371 people follow ALB365
Twitter Pic Ismaelha Twitter Pic nopalli Twitter Pic PaulG121 Twitter Pic Thrashie Twitter Pic angie201 Twitter Pic mcskinni Twitter Pic numba1_c Twitter Pic oliannka Twitter Pic gudnylar Twitter Pic berniesp Twitter Pic tijana92 Twitter Pic Shyma42 Twitter Pic frog146 Twitter Pic suparuak Twitter Pic Shawncha Twitter Pic karineso Twitter Pic soldier_ Twitter Pic YzatisRo Twitter Pic GloriaBr Twitter Pic 0018b
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Zeqaj – Kandidatëve për kryebashkiakë : " Mos premtoni Gjanicën, projekti është miratuar e pritet zbatimi"

Fier - Kryetari bashkisë Fier Baftjar Zeqaj  ka dalë në një konferencë për shtyp lidhur me zërat që sipas tij...

Close