|Friday, December 9, 2016
  • NA NDIQ NË

Manjani: Gjyqtari Boci të shkarkohet dhe hetohet penalisht 

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, kërkon shkakrimin nga detyra të kreu të gjykatës së Gjirokastrës, Guximtar Boci.

Menjëherë pas materialit të trasmetuar ne emisionin “Stop”, Manjani shprehet se “ngjarja e transmetuar audio eshte shokuese! E papranueshme per figuren e cdo zyrtari aq me teper gjykates”.

Ministri i kërkon KLD ta shkarkoje gjyqtarin Guximtar Boci nga detyra e Kryetarit te Gjykates si dhe ta pezulloje si gjyqtar.

Ministri bën me dije se ka nisur menjëherë procedurat e inspektimit per procedim disiplinor, ndërsa nxit prokurorine te filloje hetimin penal.

Emisioni investigativ “Stop” ka publikuar sonte një përgjim, që sipas emisionit i përket kryetarit të Gjykatës së Gjirokastrës.

Sipas emisionit, gjykatësi Guxim Poçi i kërkon favore seksuale një qytetareje në këmbim të një procesi gjyqësor. Përgjigja negative e gruas ka bërë që ajo të humbasë procesin, sipas denoncimit.

Add a Comment

%d bloggers like this: