|E enjte, Qershor 29, 2017

Maqedoni – Nasa , bashkëpunim për përgjimet. 

nasa  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë një marrëveshje e cila konsiderohet të jetë “top sekret” për përgjimet.

Në mesin e vendeve të ashtuquajtura si “vendet e treta”, apo “pjesët e treta”, bëjnë pjesë edhe disa shtete të Europës dhe Ballkanit.

Kjo është bërë e ditur nga dokumentet e reja të publikuara nga ish kontraktori i NSA’së, Edward Snowden, njofton agjencia Ina.

Sipas dokumentit, marrëveshja sekrete përfshinë 33 vende të botës dhe është bërë për të shfrytëzuar kabllat optike për të këtyre shteteve për përgjim.

“Vendet e reja, emrat e të cilave u publikuan nga Snowden, tregojnë se ato përshkruhen si “vendet e treta partnere për NSA’në”, shkruajnë mediat e huaja.

Në mesin e vendeve (sipas tabelave në fotografi), ndër shtetet tjera që janë afër Shqipërisë dhe Kosovës, është edhe Maqedonia.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
2 në pranga, vodhën pompë hidraulike të Bankersit

Fier - Specialsitët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasit Fitim Grembi, 20 vjeç,...

Close