|E premte, Qershor 23, 2017

Maradona , Blater fiton miliona dollare pa punuar . 

1434047    “Vetëtimë  dhe bubullimë”, Diego Armando Maradona, i cili duke folur për të në një transmetim «De Zurda» stacion Telesur, lëshoi ​​një sulm të ashpër mbi Sepp Blatter dhe FIFA-s, e cila siç u tha është një “kompani shumëkombëshe” ha që  ““topin. “

“Fuqia e FIFA-s ka diçka të shëmtuar se, në qoftë se fiton 4 miliard dollarë dhe kampion bote merr 35 milionë, ka një dallim të pabesueshme,” tha ish-“fëmija i artë” i futbollit botëror, në programin e  paraqitur të gazetarit uruguajan Victor Hugo Morales.

“Nëse Blater na pa, ai ka për të shkuar në fshihet në banjo. Bill Gates ka fituar para, por nga puna e tij. Blater nuk e bëri si ai. Ai fiton 4 miliard dollarë pa bërë asgjë, “shtoi legjendën e futbollit argjentinas.

I pyetur në lidhje me Kupën e Botës “Ntiegkito” theksoi se “… kjo Ëorld Cup ka të gjitha parakushtet që të jetë një ngjarje e madhe, por ne nuk duhet të harrojmë atë. Unë jam një mbështetës i Dilma (ed: Presidenti i Brazilit).

“Këtu ne po flasim për greva, duke thënë se mungon ky apo ajo gjë. Kjo më shqetëson, “shtoi ai, për të rritur optimizmin duke thënë:”. Ky është vendi i futbollit, në të dashur tonë Amerikën e Jugut, e cila do të sigurojë një turne të madh në planet “.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rama – Fevziut/ Kam dështuar https://t.co/dc7ckyShYT https://t.co/bZhSf6tEvn
11,398 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Publikohen e maile të reja të Hillary Clintonit

USA - Një seri e re e-mailesh të Departamentit amerikan të Shtetit nga ditët e hershme të zonjës Hillary Clinton...

Close