|Saturday, December 10, 2016
  • NA NDIQ NË

Maradona ishte më luftëtar se Messi 

Cesar Luis Menotti, Ish-trajneri i Argjentinës dhe Barcelonës, mendon se Diego Maradona ishte më luftëtar se Lionel Messi

Ish-trajneri i Argjentinës dhe Barcelonës, Cesar Luis Menotti ka lavdëruar Diego Maradonën dhe Lionel Messin. Por, ai mendon se ka dallime mesë këtyre dy yjeve përcjell Express.

“Diego ishte më rebel se Messi. Kur diçka nuk shkonte siç donte ai, atëherë ai bëhej nervoz me veten. Diego ishte shok shumë i mirë skuadre dhe shumë përkrahës”, ka deklaruar Menotti

“Diego ishte më luftëtar se Messi. Por, ata kanë karaktere të ndryshme. As Messi nuk dorëzohet kurrë. Messi, megjithatë, shprehet ndryshe nga Maradona. Dosido, të dy bëjnë gjera magjike në fushë”, ka theksuar ai.

Add a Comment

%d bloggers like this: