|E enjte, Qershor 22, 2017

Marijuana, kendojne Live, prangosen Live. 

markopoulos_panayiotis     Sarande – Dy këngëtarë grekë të ftuar për të kënduar në lokalet me muzikë të Sarandës, në fundjavë janë kapur në pikën kufitare të Kakavijës në kthim për në Greqi me 63.5 kilogramë marijuanë, për ta trafikuar në drejtim të shtetit helen.

Policia e Gjirokastrës raportoi arrestimin e 27-vjeçarit Panajotis Markopulos dhe 30-vjeçares Anastasia Vogiatzi, pasi me automjetin e tyre tip Seat me targa IPP 3885, në një vend të fshehtë u gjet droga e ndarë në 95 pako.

Nuk dihet nëse dy këngëtarët e njohur në vendlindjen e tyre, të kenë patur për objekt trafikimin e mirëfilltë të drogës duke e blerë atë në Shqipëri, apo ajo ka qenë pjesë e pagesës së tyre për netët që kanë kënduar në Sarandë.

image1296219713Dy këngëtarët kishin hyrë në territorin shqiptar nga pika e kalimit kufitar të Qafë Botës, dhe kanë tentuar të dalin bashkë me sasinë e drogës të fshehur në makinë paraditen e të dielës.

Markopulos dhe Vogiatzi vetëm javën e kaluar kanë hyrë dy herë në Shqipëri për të performuar në lokalet me muzikë në Sarandë dhe Gjirokastër.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Qarku Fier gati të shkojë në votim https://t.co/RwuFVYKxIg via @wwwalb365com
11,397 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja mesazhi i tifozave "kuq e zi" dje në Francë për Platininë.

Tifozët Kuq e Zi kanë shpalosur një mesazh kundër presidentit të UEFA-së, Michel Platini, gjatë ndeshjes Francë – Shqipëri (1:1)...

Close